Skvělá vizitka! Do českých mládežnických reprezentací bylo nominováno deset Tygrů

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Reprezentační výběry U16, U17, U18 a U19 odtajnily své nominace na nadcházející turnaje. A na Bílé Tygry se v nich rozhodně nezapomnělo! Pozvánku si jich za skvělé výkony vyloužila rovná desítka. Gratulujeme!

U16 - Hujer a Trunda

Šestnáctku čeká první opravdu pořádná zkouška. Na turnaji ve švédském Göteborgu, který proběhne mezi 7. a 9. únorem, se kromě domácí reprezentace Tre Kronor utkají ještě s Finy a Rusy. Důvěru dostali i tahouni libereckého dorostu, kteří stále více nakukují taktéž do juniorské soutěže - útočníci Jakub Hujer a Tomáš Trunda.

Nominace U16

Brankáři:

Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc), Mario Žalčík (Hradec Králové; pouze na přípravný kemp).

Obránci:

Jakub Hrdlička (Slavia Praha), Marek Alscher (Pelicans Lahti, Finsko), Aleš Čech (Kärpät Oulu, Finsko), František Němec (Kometa Brno), Denis Puchala (Vítkovice), Jakub Jerman (Hradec Králové), Adam Burian (Zlín).

Útočníci:

Jakub Hujer, Tomáš Trunda (oba Liberec), Dominik Rymon, Robin Sapoušek (Karlovy Vary), Jakub Šiler (Plzeň), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Adam Bareš, Ondřej Hrabík, Matyáš Šapovaliv (všichni Rytíři Kladno), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Jiří Kulich (Chomutov), Matěj Giesl, Matěj Novotný (oba Hradec Králové).

U17 - Šedivý a Měchura

Sedmnáctka zatím prožívá velice povedenou sezónu. Z turnaje v Německu si přivezla zlaté medaile, na World Hockey Challenge v Kanadě získala ještě cennější bronz! Teď se vydá na špičkově obsazený turnaj v ruské Ufě, kde v rozmezí 5. a 9. února změří síly s domácí sbornou, USA, Švédskem a Finskem. A to vše s tygří účastí v podobě obránce Jakuba Šedivého a forvarda Adama Měchury! Za zmínku stojí také jméno Jaroslava Chmelaře, libereckého odchovance, jenž působí ve Finsku.

Nominace U17

Brankáři:

Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec).

Obránci:

David Špaček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Marek Chvátal (Sparta Praha), Tomáš Machů (Vítkovice), Jakub Šedivý (Liberec), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci:

Marcel Marcel (Plzeň), Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Gabriel Szturc, Jan Půček (oba Mladá Boleslav), Ivo Sedláček (Kometa Brno), Adam Měchura (Liberec), Marek Brada (Björklöven, Švédsko), Adam Paleček (Pardubice), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Jan Kučera (Šumperk), Jaroslav Chmelař (Kiekko-Vantaa, Finsko), Jakub Altrichter (Lidingö, Švédsko).

U18 - Hampl, Kovář a Jiruš

Nejsilnější zastoupení by měla naše organizace mít ve výběru U18. Ten má před sebou náročný domácí turnaj v Klášterci a Chomutově, kde mezi 5. a 9. únorem vyzve Finsko, Spojené státy, Rusko a Švédsko. Nový reprezentační kouč Jakub Petr se svými asistenty Milanem Plodkem a Radimem Skuhrovcem povolal trojici šelem - beky Jana Hampla s Filipem Kovářem a útočníka Vojtěcha Jiruše. Mezi náhradníky ještě figuruje gólman Pavel Čajan.

Nominace U18

Brankáři:

Jan Bednář (Karlovy Vary), Oldřich Cichoň (Sparta Praha).

Obránci:

Jan Hampl, Filip Kovář (oba Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), David Jiříček (Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Marek Bláha, Michael Krutil (oba Sparta Praha).

Útočníci:

Lukáš Adámek (Karlovy Vary), Vojtěch Jiruš (Liberec), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Josef Koláček, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Sebastián Malát (Plzeň), Michal Rouha (Pardubice), Jakub Malý (Kometa Brno), Nico Geidl (Třinec), Tomáš Urban (Kladno), Josef Slavíček, Jakub Konečný (oba Sparta Praha).

U19 - Žůrek, Rychlovský a Najman

Devatenáctka má na programu turnaj v Berlíně, který startuje 4. února. Postupně je tam čekají reprezentace Finska, Švýcarska, Německa a Švédska. Hlavní trenér David Bruk v nominaci ukázal na tři liberecké hráče. Pozvánku obdržel bek Jakub Žůrek s útočníky Jakubem Rychlovským a Adamem Najmanem. Poslední jmenovaný se ovšem akce vinou zranění z extraligového zápasu s Hradcem bohužel nezúčastní.

Nominace U19

Brankáři:

Jan Škorpík (Litoměřice), Hugo Haas (Växjö, Švédsko).

Obránci:

Jakub Váchal (Hradec Králové), Jan Mlčák (Litoměřice), Jakub Žůrek (Benátky nad Jizerou/Liberec), Jiří Suhrada (Tappara Tampere, Finsko), Adam Rutar (Olomouc), Daniel Poizl (Kadaň), Karel Klikorka (Ústí nad Labem).

Útočníci:

Matěj Morong (Hradec Králové), David Vitouch (Sparta Praha), David Jindra (Litvínov), Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Benátky nad Jizerou/Liberec), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Martin Beránek (České Budějovice), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Tomáš Bernat, Petr Hašek (oba Kladno), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Adam Křemen (Sokolov), Tomáš Křehlík (Karlovy Vary).

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu