Ohlasy k zápasu

Šlapali jsme celý tým, a proto máme výhru, říká Tomáš Urban po výhře nad Slavií

L i b e r e c – V posledním čistě přípravném zápase před novou sezonou se Bílí Tygři utkali s pražskou Slavií a přesvědčivým ofenzivním výkonem nedali celku z hlavního města jedinou šanci. Velkou roli při tom měl dvoumetrový útočník Tomáš Urban, jenž se na vítězství podílel jedním gólem a dvěma asistencemi.

Loňská sezona se mu nadmíru povedla. Brankáře soupeřů překonal hned čtrnáctkrát, k tomu přidal devět asistencí. Jak v kolonce gólů, tak v bodech tak zaznamenal nová maxima své kariéry. "Musím říct, že se mi hrálo dobře. Jsem rád, že to tam dnes konečně padlo," řekl po duelu se Slavií Tomáš Urban, pátý nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů v minulém ročníku.

Urostlý Tomáš Urban při souboji na brankovišti
Proti sešívaným se nedařilo jen dvoumetrovému forvardovi, v brance se dobře předvedl Marek Schwarz, tři body si připsal rovněž Petr Vampola. Byl to ale gól ostravského rodáka, který prolomil nerozhodný stav uprostřed druhé třetiny a poslal Liberec vpřed.

"Škoula to tam pěkně nacentroval na Baťoha na mantinel. Ten mi to tam sklepnul, tak jsem jel jeden na jednoho, bek byl ode mě daleko, tak jsem vystřelil," popisuje svou branku Urban. "Pak se to odrazilo, chvíli jsem si kotouč podržel, protože jinak by to brankář měl, a až pak jsem to tam dal."

Severočeši nakonec duel ovládli výsledkem 6:3, dlouho navíc drželi čtyřbrankové vedení, a tak prakticky nedali hostům šanci na jakýkoli pokus o zvrat. "Máme ještě nějakou marodku, ale dnes jsme šlapali celý tým a proto máme takový výsledek," prozrazuje Urban. Celku jmenovitě chyběli útočníci Jan Víšek s Lukášem Krenželokem a obránce Petr Gřegořek.

Není jisté, pokud se někdo z nich představí už v příštím duelu s Košicemi, liberečtí příznivci se ale mohou těšit na návrat dvou bývalých Tygrů.

"Je tam Adam Jánošík, také tam chytá Marcel Melicherčík. Bude to vyhecované a určitě tam padnou nějaká slovíčka, ale hlavně je musíme porazit," ví jasně devětadvacetiletý útočník. Cíl je jasný a navíc se šelmy setkávají se slovenským mužstvem dvakrát ve třech dnech. Dvojice výher by kromě prodloužení vítězné série na čtyři duely znamenala také lepší pozici pro další boje o postup ze skupiny.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner