Ohlasy k zápasu

Snažili jsme se hodně střílet, komentuje výhru nad Chomutovem Jaroslav Vlach

L i b e r e c - Bílí Tygři ve svém prvním domácím zápase nového kalendářní roku zaznamenali také svou první letošní výhru, a to ne jen tak ledajakou. Chomutovské Piráty poslali domů s šestibrankovým rozdílem a nechyběl u toho ani Jaroslav Vlach, jedna z nových hvězd libereckého kádru v této sezoně. Na ledě byl sice jen u jednoho gólu, svůj podíl ale má na čistém kontu Marcela Melicherčíka.

Jak bys okomentoval zápas s Chomutovem?
Šli jsme do toho s tím, že to nebude lehké utkání, že půjdeme ze zajištěné obrany a pokusíme se co nejrychleji skórovat. To se nám povedlo, odehráli jsme první třetinu s čistým kontem. Pak jsme přidali další góly a hlavně jsme se snažili udržet pro Mela tu nulu, což se nám teda konečně povedlo.

Jaroslav Vlach odehrál proti Pirátům něco málo přes 14 minut
Na začátku druhého dějství jste se utrhli ze řetězu a dali hned tři góly...
Dobře jsme do té třetiny nastoupili, kluci tam dobře sehráli přesilovku. Bylo důležité, že jsme ji využili, a pak jsme dali ještě jeden gól a Vampy dal ještě jeden gól a bylo to dobré. Kluci se trefili v oslabení a potom už jsme to skóre hlídali.

Tys byl na ledě jen u gólu Petra Vampoly. Jak to padlo z tvého pohledu?
Šel jsem napadat beka, který to vyhodil přes mantinel, ale trefil jen Urbyho. Ten to chytil do kalhot a krásně si našel Vampyho, který právě skočil ze střídačky. Byla to super akce.

Vypadalo to, že jste Piráty přehrávali skoro v každém střídání...
Nesledoval jsem moc jejich hru, hlavně jsme se snažili soustředit se na vlastní hru a udržet pro Melyho nulu. Nějaké góly nám tam dnes napadaly, snažili jsme se často střílet. Hodně střel jsme měli hlavně v přesilovkách a, jak říkám, napadalo to tam a dozadu jsme to uhráli na čisté konto.

Nyní vás čekají Vítkovice, co očekáváte a jak se budete připravovat?
Zatím bych toho soupeře tolik neřešil, hlavně teď potrénujeme. Trenéři nám určitě v týdnu připraví, jak to budeme hrát, a my se pak budeme snažit to na ledě plnit.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner