Štve mě, že jsme nevyhráli, komentoval Lakatoš svou zápasovou premiéru

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - První dva přípravné zápasy vynechal, v Mladé Boleslavi už ale Dominik Lakatoš patřil k lídrům liberecké ofenzivy. Ta ale proti Bruslařům vyšla střelecky naprázdno, což Dominika hodně mrzelo. „Když nedáme góly, nemůžeme vyhrát,“ kroutila hlavou liberecká jednatřicítka.

Sice jste prohráli 0:1, ale výkon, i s ohledem na okleštěnou sestavu, to byl sympatický...
Já bych se o nějakém sympatickém výkonu vůbec nebavil. Holt jsme sem přijeli s nějakou sestavou, v níž má každý hráč svou roli. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Tím to všechno bylo. Můžeme děkovat Marku Schwarzovi za perfektní výkon a za to, že nás dnes držel nad vodou. Předváděl něco neuvěřitelného. A my? Když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát.

Chyběl důraz v zakončení?
Tak samozřejmě. O štěstí se bavit nebudeme, na to je ještě brzo. Důrazní jsme ale nebyli, a proto jsme nedali gól.

Jak jsi byl ty osobně natěšený na tvůj první přípravný zápas?
Je to takové vyvrcholení. Kvůli tomu trénujeme celé léto, takže jsem se hodně těšil. Chtěl jsem tu hrozně moc vyhrát a štve mě, že se to nepodařilo.

Jsou i přípravné zápasy s Boleslaví vyhecované?
Samozřejmě. Každý zápas by měl být svým způsobem vyhecovaný. Tohle naše miniderby nám ukázalo i dobré tempo. Na přípravné utkání to nebyl vůbec špatný hokej.

Slavná trojice aneb selská jízda