Ohlasy k zápasu

Sváteční střelec Lukáš Derner rozhodl dvěma brankami zápas s Hradcem. Chtěl bych je věnovat Vyplymu, hlásí

Liberec - To byl zápas! Tygři v nádherném utkání porazili Hradec 6:3 a zvýšili svůj náskok na čele tabulky. Rozhodující gól přitom přišel až v závěru, kdy v oslabení rozhodl svým prvním gólem sezóny Lukáš Derner, který ještě těsně před koncem přidal svou druhou branku. "Už jsem myslel, že mi to tam do konce sezóny nespadne," smál se liberecký srdcař.

Lukáši, jak bys ten zápas zhodnotil?
Jen pozitivně. Začátek nám sice trochu utekl, udělali jsme hloupé chyby a dostali jsme góly skoro do prázdné brány. Pak se to ale zlepšilo, jsem strašně rád, že jsme to před plnou arénou zvládli za tři body.

Ten zápas jsi rozhodl ty v oslabení. Byly ty góly sehraná akce, nebo to se to prostě povedlo?
Sehrané to nebylo, byla to trochu shoda náhod. Laky dobře vybojoval puk v rohu a nahrál mi na modrou, já jsem zavřel oči a naštěstí to tam spadlo. Chtěl bych ty dva góly věnovat Honzovi Výtiskovi, který ve Vítkovicích dneska odehrál tisící zápas v extralize. Trošku paradox je, že jsem to utkání odehrál v dresu s číslem 6, které patřilo právě Honzovi.

Byly to tvoje první góly v sezóně, přišly v pravý čas, že?
Jo, už jsem si říkal, že snad tu branku nedám do konce sezóny. Jsem hodně rád, že jsem konečně také gólově přispěl a pomohl týmu ke třem bodům.

Před tím čtyřminutovým oslabením to však vypadalo, že to je velká šance pro Hradecké, nakonec to bylo naopak, co stálo za tak povedeným oslabením?
Věděli jsme, že Hradec má výborné přesilovky, ale řekli jsme si, že to prostě musíme umlátit. Nakonec jsme i shodou náhod dali dva góly a rozhodli jsme tím zápas.

Zažil jsi už někdy takový závěr?
V této sezóně jsme otočili v oslabení zápas s Olomoucí, teď se nám to povedlo znovu, za což jsme strašně rádi.

Udělali jste další krůček k získání Prezidentského poháru, je to pro vás velká motivace?
Snažíme se odehrát každý zápas co nejlépe, potřebujeme už ladit formu na playoff. Vyhrát Prezidentský pohár je samozřejmě lákadlo, máme to dobře rozehrané, byla by škoda si ho nechat ujít. Playoff je ale důležitější.

Připsali jste si další domácí výhru, bude pro vás domácí prostředí velký faktor v playoff?
Určitě, domácí hřiště a fanoušci hrají v playoff vždy velkou roli. Musíme si vybudovat pozici, abychom každou sérii začínali doma.

Většinu zápasu jsi odehrál s šestkou místo tradiční sedmnáctky. Čím to bylo?
V prvním střídání se mi roztrhl v potyčce s Radkem Smoleňákem, on tyhle pošťuchovačky má rád. Kustodi mi shodou okolností přinesli šestku po Honzovi Výtiskovi, a nakonec mi ten dres přinesl štěstí. Jsem za to rád, budeme si určitě to s Honzou dlouho pamatovat.

Nebudeš tedy teď nastupovat s šestkou pokaždé?
Ne, to bych Honzovi neudělal. (smích)

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner