Tak nějak tam napadalo vše, co šlo na bránu, říká útočník Tomáš Pospíšil

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Bílí Tygři si ve vyrovnaném utkání dokráčeli pro své první domácí vítězství. Útočník Tomáš Pospíšil se na něm podílel hned čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence, po právu byl tedy vyhlášen mužem utkání. V následujícím rozhovoru popsal zápas ze svého pohledu.

Tomáši, tolik branek asi před zápasem se Spartou nikdo nečekal.

To rozhodně ne. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát dobře zezadu, ale to se nějak nevydařilo. Tak nějak tam napadalo vše, co šlo na bránu. Hrál se hokej nahoru a dolů, příliš se nebránilo, proto asi padlo těch jedenáct branek.

Překvapilo vás, jak jste hvězdný tým, jakým je Sparta, často přečíslovali?

To je pravda, měli jsme dost šancí. Dobře jsme bránili střední pásmo a chodili jsme do protiútoků, z toho pramenila spousta našich šancí a také branek.

Vstřelil jsi dva góly, které pomohly rozhodnout zápas. Věřil jsi po tom druhém, že už to bude stačit na vítězství?

Už když jsme vstřelili čtvrtý gól, věřil jsem, že zápas dovedeme do zdárného konce. Ale nakonec to bylo ještě drama.

Odehrál jsi velmi povedený zápas, čtyři body asi zahřejí u srdce.

Tomáš Pospíšil si proti Spartě připsal 4 body

Ano, jsem za to strašně rád, nevím, kdy jsem naposledy měl tolik bodů v jednom zápase. Ale je hlavně důležité, že jsme vyhráli.

Po těch dvou porážkách jste asi rádi, že se vám podařilo opět se nastartovat, natož se silnou Spartou, že?

Už v Litvínově jsme mohli vyhrát, ale nevyšlo to. Kdybychom prohráli, byl by z toho opět zbytečný stres. O to důležitější pro nás vítězství nad Spartou je.

Neměli jste strach, že o vedení na konci opět přijdete? Už ve zmiňovaném zápase v Litvínově jste dvakrát vedli, ale k vítězství jste zápas nedovedli.

Hlavně jsme do třetí třetiny šli s jednobrankovým vedením, které jsme hned po pár vteřinách ztratili. Poté se hra poněkud uklidnila, podařilo se nám vstřelit šťastný gól, kdy se ke mně puk odrazil. To pak hrálo velkou roli.

Snažil se vás trenér před třetí třetinou uklidnit?

Říkal nám, abychom hráli stále stejně aktivně, hlavně však abychom nebláznili a neztráceli puk. My jsme vždycky vstřelili gól a potom jsme mysleli, že dáme snad dalších deset. Právě kvůli tomu nám dávali kontaktní góly.

Tomáši, díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda