Takhle dlouhou třetinu jsem nezažil, štvala Hudáčka rozkouskovaná hra

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři v úterním zápase s Karlovými Vary opět poznali, jak záludná mohou utkání se Západočechy být. Energetici kousali a rvali se o dobrý výsledek. Cestu k vítězství si však našel Liberec. „Akorát jsme nevyužili další šance. Půl zápasu bylo tak trochu o ničem,“ mrzelo kritického Libora Hudáčka.

Jaký byl zápas s Karlovými Vary?
Těžký! Dali nám první gól, takže to nebylo lehké. Museli jsme se znovu nastartovat, ale našli jsme si cestu k vítězství. Prosadili jsme se v přesilovce, což je nakonec srazilo na kolena. Dostali jsme se do toho a hráli jsme svojí hru, akorát jsme nevyužili další šance. Půl zápasu bylo tak trochu o ničem.

Jak moc složitý byl začátek zápasu, kdy Karlovy Vary byly plné energie, měly šance a nakonec se i dostaly do vedení?
Jim v podstatě nejde o nic. Snažili se hrát na brejky, což jim vycházelo. My jsme to věděli, ale stejně nám dali gól. Pokaždé je to proti nim zajímavé utkání, protože mají takový jiný styl hokeje.

Nebylo na Energii přece jen znát, že jsou jen tři body od baráže a že nutně potřebují bodovat?
Jasně. Body potřebují, ale to ostatně i jiná mužstva. My jsme ukázali naši sílu a strhli zápas na naši stranu.

Libor Hudáček v nepohodlné pozici u mantinelu

Čím si vysvětluješ, že ve druhé třetině tempo trochu opadlo?
Byl to hodně rozkouskovaný zápas a to potom hodně opadne. Tak dlouhou druhou třetinu jsem asi ještě nezažil. Hráč se nemůže pořádně dostat do tempa a to se pak samozřejmě odrazí i na ledě. Není to vůbec jednoduché.

Pouhých 15 sekund před koncem druhé třetiny ses trefil na 3:1. Byl to klíčový okamžik zápasu?
Jeden z těch rozhodujících. Odskočili jsme na dva góly a hned to pro nás bylo po psychické stránce jednodušší.

Je to hodně pozitivní, že když chybí Marek Kvapil, naskočí Marek Zachar v takové formě?
Určitě! Máme nabité čtyři lajny, takže to není jen o Kvápovi. Dokazujeme to celou sezónu, protože vždycky ustřelí někdo jiná. Samozřejmě je třeba říct, že Kvápa má velkou minutáž, a tak je jeden z těch, kteří by měli rozhodovat zápasy. Jsem rád, že se mu daří. Bez něj to musíme hrát více týmověji a berou to na sebe další.