Teď teprve začne opravdová sezóna, říká Tomáš Filippi po skalpu Ševců

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Posedmé v řadě Bílí Tygři zvítězili, Tomáš Filippi se navíc už v pátém utkání za sebou bodově prosadil. Po olympiádě v Soči nabral neskutečnou formu, kterou proti Zlínu potvrdil nejen dvojicí přesných tref, ale také senzační kličkou v samostatných nájezdech.

Tomáši, proti Zlínu už sedmá výhra v řadě. Do předkola asi vstupujete s velkým sebevědomím...
Samozřejmě je to lepší, než kdybychom sedmkrát za sebou prohráli. Je to ale víceméně jedno, protože teď teprve začíná ta pořádná sezóna.

Tomáš Filippi vstupuje do vyřazovacích bojů ve formě
Kromě dvou branek jsi i seznačně proměnil samostatný nájezd. Připravoval sis to předem?
Chtěl jsem to udělat už v Hradci, ale tam jsem si před plným barákem netroufl. Viděl jsem to ale v televizi, při zápasu reprezentace to udělal jeden Švéd (Linus Klasen proti Alexanderu Salákovi na Channel One Cupu – pozn. red.). Šel jsem do bekhendu, mezi nohy a zpátky a gólman to naštěstí nepřečetl. Jinak by to bylo docela trapné (smích).

A trénoval jsi to nějak před zápasem?
Jednou jsem to zkoušel na Marcela, kterého jsem překonal. Jánko to pak ale přečetl jako knížku. Napotřetí to naštěstí vyšlo znovu. Na youtube jsem si to pouštěl asi desetkrát, takže pak ani není třeba to trénovat.

Nyní už před vámi stojí Vítkovice. Co od nich očekáváte?
Bude to hodně o bruslení, Vítkovice mají skvělé bruslivé hráče. Musíme mít výborný pohyb, hlavně na tom jejich letišti. Co očekávat, to uvidíme po prvním střídání v pondělí.

Jaká je podle tebe jejich přednost?
Jejich předností je jejich domácí hřiště. Je obrovské a oni jsou zvyklí na něm hrát. My tu máme menší led, i když jsme to před sezonou zvětšili. Jejich domácí prostředí bude také jejich největší výhodou. Tady podle mě nevyhrají a když se nám podaří u nich jeden zápas uhrát, tak to budou mít hodně těžké. Přijde hodně lidí a bude tu skvělá atmosféra.

Druhou variantou pro předkolo byly Pardubice. Hráli byste raději proti nim nebo vám to je jedno?
Můžeme porazit kohokoli, takže na tom nezáleží. Kdybych si mohl vybrat, tak ale možná raději jedu do Pardubic, kde to mám blíž domů a přijely by tam tak dva autobusy mých známých. Nemůžeme si ale vybírat, takže je to, jak to je.

Finiš základní části byl z vašeho pohledu učebnicový. Jak důležité to pro vás je?
Dokázali jsme si, že můžeme hrát s těmi nejlepšími celky extraligy, takže je to pro nás jedině dobře. Jak jsem ale říkal, opravdová sezona začíná až teď, ale je určitě dobré, že Jánko přišel, několikrát nás podržel a my mu to určitě vrátili.

Jak bylo těžké soustředit se na plný výkon, když už o nic nešlo?
Možná bylo trochu obtížnější se namotivovat, ale přišlo hodně lidí, které jsme nechtěli zklamat. Chtěli jsme je přilákat na to předkolo, naštěstí jsme se dobře připravili a vyšlo to.

Tomáši, díky za rozhovor, všechno nejlepší k svátku a ať se daří!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu