Tero Leinonen: Jsem rád, že jsme přečkali druhou třetinu

Date of publication Author Petr Schultz

Praha/Liberec – Po čtyřech zápasech bez výhry zabrali Bílí Tygři hned v novém roce pěkně z ostra, když vybrakovali O2 Arenu a domů pod Ještěd si odvezli cenné tři body. Do branky se v prvním utkání roku 2010 postavil Fin Tero Leinonen a hlavně díky jeho výkonu mohli Liberečtí slavit na konci výhru 4:2. Nejvíce práce měl finský „mág“ ve druhé třetině, kdy musel zlikvidovat neuvěřitelných 18 střel. „Docela slušně jsem si ve druhé třetině zachytal,“ říkal po zápase brankář, který bude za pár dní pod Ještědem působit už rok.

Gratuluji k vítězství. Jak moc to byl dnes těžký zápas?
Myslím, že první třetina byla dobrá, druhá už byla horší. Nevím, co se s námi přesně stalo. Druhá třetina byla pro nás hodně těžká. Bylo to pořád dokola a nemohli jsme se z toho vymanit. Jsem rád za tři body a za to, že jsme odolali náporu ve druhé třetině. Je to dobrá výhra.

18 zákroků ve druhé třetině. To je docela slušná porce.
Ano, docela slušně jsem si zachytal v brance. Měl jsem také dnes ale hodně štěstí. Dnes jsem se cítil dobře. Jsem hrozně moc rád za dnešní výhru.

Tero Leinonen si připsal proti Slavii 33 úspěšných zákroků.

Je důležité vstoupit do nového roku výhrou?
Samozřejmě. Teď jsme čtyři zápasy prohráli, takže tým potřeboval nutně tři body.

Kdy ses dozvěděl, kdo dnes bude chytat?
Je to pár dní zpátky. Měl jsem čas se na dnešní zápas připravit.

Byla ta příprava nějaká speciální?
Ne, moc ne. Příprava na zápas probíhala jako na každý jiný.

Dnes jsi svými zákroky tým hodně podržel.
Byl to dobrý start do tohoto roku, doufám, že si formu udržím i do dalších zápasů. Je dobře, že se nám gólmanům daří a můžeme našimi výkony týmu pomoci.

Jaké byly Vánoce pro Tvou rodinu v České republice?
Bylo to pěkné. Měli jsme finsko-americký večírek, takže to bylo moc pěkné. Měli jsme hodně dárků, byl tu i Santa Claus. (Smích). Není tedy jen ve Finsku.