Rozhovory

Tolik Tygrů v reprezentaci? Máme vlastní malou partu, usmívá se Radan Lenc

Liberec - Po čtvrteční výhře nad Švédskem si česká reprezentace v pátek užívala volno. Už v sobotu pak čeká tým trenéra Říhy další souboj, tentokrát s Finskem. "Snad nás vítězství nad Švédy do zbytku turnaje povzbudí," doufá útočník Radan Lenc, který je jedním z tygřích zástupců v národním týmu.

Letos hraješ už na svém třetím turnaji Euro Hockey Tour. Těšil ses do Švédska?
Těšil, pozvánka mi udělala radost. Jsem rád, že jsou tu i další kluci z Liberce. První zápas se nám vyvedl a doufám, že na to navážeme také ve zbytku turnaje.

Na turnaj vyrazili hned čtyři Bílí Tygři. Je to pro vás výhoda?
Je to příjemné. Máme tu takovou malou vlastní partu. Ale nejde o to, kdo je z jakého týmu. Všichni dohromady tvoříme skvělý kolektiv, všechno zatím klape na sto procent. A myslím, že to na ledě bylo vidět.

Ve čtvrtek jste odehráli zápas se Švédskem, který jste vyhráli 5:2. To je jistě skvělý start?
Rozhodně. Zápas byl docela vyrovnaný. Hned v prvním oslabení jsme dostali gól, což je škoda, ale nesložilo nás to. V našich přesilovkách se nám dařilo, víceméně jsme v nich rozhodli. Potom jsme ubránili několik oslabení, což je super. Vyhrát na úvod turnaje nad Švédskem, to je vynikající start, protože mají skvěle bruslařsky a takticky vybavený tým. Mohlo by nás to trošku uklidnit.

Radan Lenc

Navíc jste si jistě zvedli střelecké sebevědomí, dát Švédsku pět gólů se nepoštěstí každý den...
Asi jsem nečekal, že bychom hned v prvním utkání nasázeli pět gólů, ale těší nás to. Především nám to dodá klid, protože víme, že jsme schopní se prosadit.

Jak jste trávili volný pátek?
Měli jsme nějakou přípravu u videa, potom to bylo spíš o odpočinku. S Romanem Willem jsme se vyrazili podívat do města, posedět na kafi, trošku se projít. Asi by nebylo fajn jenom ležet na hotelu. (úsměv)

Černou kaňkou výhry nad Švédskem bylo zranění Tomáše Filippiho. Víš, jak na tom je?
Ani sám pořádně nevím. Měl naražené rameno, mířil na vyšetření. Snad to nebude nic vážného, jenom nějaká naraženina. Doufám, že už bude v klubu schopný hrát, protože se mu daří a je jedním z klíčových hráčů. Věřím, že se dá rychle do kupy.

Po reprezentační pauze tě s Bílými Tygry čeká boj o udržení první příčky v tabulce. Je vaším cílem zisk Prezidentského poháru?
Hrozně rád bych o takových věcech uvažoval, ale pořád zbývá deset zápasů do konce základní části. Ve hře je třicet bodů, navíc hned po návratu ze Švédska hrajeme v Třinci, kde se může náš náskok hodně rychle ztenčit. Hlavně musíme pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli před reprezentační pauzou, a sbírat body. Máme to jen ve svých rukou.

Radan Lenc

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner