Tomáš Filippi: Nemyslím na to, že bychom se nedostali do play-off

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři mají za sebou důležité utkání. Na domácím ledě přivítali v malém derby litvínovskou Vervu. Liberečtí vedli 2:0, ovšem hosté srovnali krok a rozhodovalo se až v prodloužení. Tomáš Filippi byl u vítězného gólu a po zápase se podělil o své dojmy.

Tomáši, připravil jsi vítězný gól. Jak se to seběhlo?
Já jsem byl odpočatý z trestné lavice. Dostal jsem puk, litvínovští hráči ani nestartovali proti mně. Našel jsem Tomáše Bulíka, a ten už jenom zavěsil.

Bylo to pro tebe asi příjemné, když jsi předtím seděl dvě minuty na trestné…
Přál jsem si, abychom dali gól. Jsem rád, že jsem můj trest takhle mohl odčinit a jsem rád, že to tam Tomášovi spadlo, protože ztratit dva body v takovém zápase by nebylo dobré.

Tomáš Filippi věří v postup do vyřazovacích bojů

Jak teď berete tu situaci? Zbývá už jenom pár zápasů, navíc máte oproti ostatním týmům jedno utkání navíc…
Věříme, že se dostaneme výše. Nezabýváme se myšlenkou, že bychom se do play-off nedostali, ale žádnou mobilizaci vyhlašovat nebudeme. Budeme hrát tak, abychom získávali body. Teď jedeme na Spartu, všichni si myslí, že jasně prohrajeme. My tam ale jedeme s tím, že chceme tři body.

Musíte hrát v podstatě o každý bod, jaké to je?
Je to podobná situace jako vloni, museli jsme si nahrát dost bodů pro play-out. Ale nebereme to tak, aby z toho byly nervy. Já hraju tyhle zápasy jako každé jiné a nechci myslet na to, že se do play-off nedostaneme.

Myslíš, že zkušenost z minulého roku může pomoct letos?
Myslím si, že to pomůže. Všichni už víme, jaké to je hrát play-out a baráž a nikdo to nechce zažít znovu.

Vraťme se ještě k duelu s Litvínovem. Je to spíše zisk dvou bodů, nebo ztráta toho jednoho?
Je to spíše ztráta. Ale vyhráli jsme a dva body bereme všema deseti. Ale zase jsme vedli 2:0. Kdybychom třeba vyhráli i s Hradcem v první čtvrtině, nebo s Vítkovicemi, tak v tabulce můžeme být mnohem výše.