Tomáš Filippi po vysoké výhře nad Chomutovem: Rozhodla naše hra, nechtěli jsme zklamat diváky

Liberec - Po těsné výhře 1:0 nad Pardubicemi se Tygři rozstříleli a na domácím ledě proti Chomutovu vsítili sedm branek, přičemž již po druhé třetině svítil na tabuli stav 7:1. V závěrečném dějství se už Liberečtí neprosadili. „Chtěli jsme hrát poctivě dozadu, abychom pomohli Romanovi, který nás drží každé střetnutí,“ vysvětloval Tomáš Filippi.

Máte za sebou dvě utkání proti týmům z dolních pater tabulky, po výhře 1:0 v Pardubicích jste Chomutovu vstřelili sedm gólů. V čem byl tento zápas jiný?
Dali jsme více gólů, ve druhé třetině nám to tam napadalo. Proměnili jsme přesilovku a soupeři odskočili. Rozhodla naše hra, nechtěli jsme zklamat diváky, což se nám povedlo.

Dá se vůbec vašemu výkonu něco vytknout?
Musíme se na to podívat. Na videu si rozebereme momenty, ze kterých je třeba se poučit. Uvidíme.

Po dvou třetinách jste vedli 7:1, snažili jste se o „desítku“?
Chtěli jsme dát góly a hrát poctivě dozadu, abychom pomohli Romanovi, který nás drží každé střetnutí. Hráli jsme zodpovědně, holt jsme se už neprosadili.

Tvůj útok zaznamenal v součtu devět kanadských bodů, jak se ti s Markem Kvapilem a Jakubem Valským hraje?
Všichni víme, že Marek je excelentní hráč a Jakub výborný bruslař. Trochu se s tím roztrhl pytel, zaplať pánbůh za to. Pro nás je to jen dobře. Myslím si ale, že kdyby se takhle prosadila jiná lajna, tak bychom byli také šťastní.

Dalo by se říct, že už máte optimální formu před play-off?
Ještě nám chybí do konce deset kol, takže je ve hře třicet bodů. Je to hrozně dlouhá doba, o play-off ještě nechceme mluvit. Jdeme zápas od zápasu.

Co zisk Prezidentského poháru. Jak moc důležitý cíl to pro vás je?
Každý by chtěl být první v tabulce, to je jasné. Ani my nejsme výjimka. Nebavíme se o tom, že bychom chtěli za každou cenu základní část vyhrát, byla by to ale dobrá výchozí pozice do play-off.