Ohlasy k zápasu

Tomáš Havlín po výhře nad Olomoucí: Nesmíme se tím uspokojit, musíme se stále zlepšovat

Liberec - Bílí Tygři si v utkání s Olomoucí připsali další důležité body. Na výhře se mimo jiné podílel i Tomáš Havlín, který si připsal svůj první gól v extralize. „Někdo ze spoluhráčů výborně zaclonil brankáři, ten neviděl a mě stačilo to jen dobře trefit,“ usmíval se mladý obránce.

Proti Olomouci jsi vstřelil svou první branku v extralize. Jaké jsou po zápase pocity?
Určitě mám radost. Důležité je, že jsme vyhráli. Jsem rád, že jsem mohl pomoct i jiným způsobem, než je obranná hra. Pro nás jsou ale hlavně důležité ty dva body.

Skóroval jsi povedenou střelou. Jak bys tu gólovou situaci popsal?
Kluci vybojovali puk za bránou a Tyler (Redenbach) mi krásně nahrál mezi kruhy. Někdo ze spoluhráčů výborně zaclonil brankáři, ten neviděl a mě stačilo to jen dobře trefit.

V první obranné dvojici nastupuješ s Martinem Ševcem, jak se ti s ním hraje?
Švícko je skvělý spoluhráč, který má spoustu zkušeností. Snažím se toho od něj pochytit co nejvíce. Jsem rád, že jsem dostal takovou příležitost a doufám, že se v základní sestavě udržím.

Trenér Filip Pešán o výkonech Tomáše Havlína:

"Je to jeden z našich nejlepších obránců. Hraje tvrdě, jednoduše a pro nás čitelně. Pokud bude takto hrát i nadále, bude mít místo v sestavě."


Jak důležitá je pro vás tato výhra?
V naší situaci si vážíme každého bodu. Oproti tomu nás každá ztráta mrzí, jako tomu bylo třeba ve Zlíně. Proti Olomouci jsme měli opět spoustu šancí, které jsme neproměnili. Jak jsem říkal, každá výhra je pro nás důležitá. Toho se musíme držet a chtít vítězit dál.

Olomouc se vyznačuje defenzivním stylem hry. Jak těžké bylo se proti ní prosadit?
Z předchozích sezón známe, že hrají nepříjemný hokej. Hodně brání a těžko se proti nim dávají góly. Máme na ně ale výbornou přípravu a to byl podle mě základ toho, že jsme proti nim bodovali. Bez té přípravy by to nešlo. Mají opravdu perfektní defenzivu a prosadit se proti nim, je hodně složité.

V posledních zápasech se začínáte zvedat, jak bys zhodnotil herní projev mužstva?
Naše hra jde určitě nahoru. Nesmíme se tím ale uspokojit, musíme se stále zlepšovat. Vždy je na čem pracovat. Musíme pokračovat dál. Věříme, že ty výhry přijdou, je potřeba se akorát snažit.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner