Tomáš Mojžíš: Důležité pro mě bylo, že Liberec jede podle nového funkčního systému

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Během středečního dopoledne naše mužstvo představilo svojí nejnovější posilu. Tomáš Mojžíš by měl vyztužit defenzivní řady a svými zkušenostmi pomoci Tygrům k co nejlepším výkonům. „Líbí se mi zdejší systém, roli však hrálo mnoho faktorů," prozradil mistr světa z roku 2010.

Během středečního dopoledne byla představena nová posila Bílých Tygrů, bek s bohatými reprezentačními zkušenostmi Tomáš Mojžíš. „Tomáš splňuje ty nejpřísnější atributy. Je kreativní, skvěle bruslí, umí dobře vystřelit a má zkušenosti. Doufám, že bude klub reprezentovat stejně dobře jako letní posily," charakterizoval českého reprezentanta Filip Pešán.

„Líbí se mi zdejší herní systém. Myslím, že to, jak zde změnili systém práce, má hlavu a patu. V Liberci se nejede podle starého a zaběhlého systém, jenž nefunguje. To byl také jeden z důvodů, proč jsem přijal nabídku. Myslím, že Liberec jde správný směrem a stačí jen vydržet," ví Tomáš Mojžíš.

O přestupu však nerozhodovaly pouze schopnosti, ale i velmi důležitá povahová stránka: „U všech hráčů, kteří přicházejí řešíme i povahovou stránku věci. Tomáš je výborný kluk, o jeho působení v ostatních klubech a týmovém duchu máme jenom ty nejlepší reference. Kluci, kteří s ním hráli, za něj dávají ruku do ohně," hodnotil Filip Pešán.

Naposledy mistr světa z roku 2010 působil ve finském celku TPS Turku, odtud však zamířil okusit českou extraligu, v níž doposud nasbíral pouhých patnáct startů za pražskou Spartu a pardubické Dynamo. „Porovnat finskou ligu a českou extraligu nemohu. Každá z nich má něco do sebe. Pro mě je kupříkladu extraliga velmi obtížná a respektuji ji. Myslím, že to pro mě ze začátku nebude vůbec jednoduché, ale věřím za na tom zapracuji a bude to v pořádku."

Obránce se severočeským celkem trénuje od středy a v pátek odcestuje ke svému prvním extraligovému zápasu s Tygrem na hrudi na led brněnské Komety. Oblékat bude trikot s číslem 4. „Když jsem v osmnácti letech odešel do Ameriky, tak jsem vyfasoval číslo 4. Dařilo se mi, podepsal jsem kontrakt v NHL, a proto jsem si ji na farmě vybral znovu. Od té doby vždy, když je volná, tak si si ji vezmu," prozradila na závěr nejnovější liberecká posila.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu