Tomáš Voráček: Musíme hrát zodpovědněji

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři v neděli brali pouze bod po prohře s Mountfieldem HK. Ačkoliv měli dobrý náskok, Hradečtí dokázali vyrovnat a dotáhnout zápas do prodloužení. Průběh zápasu a nedostatky hodnotil obránce Tomáš Voráček.

Tomáši, mohl bys zhodnotit utkání s Mountfieldem? První třetina vám vyšla, ale další průběh se moc nepovedl.
Hodnotí se mi to velice těžko. První třetina byla parádní, v šatně jsme se pak bavili, abychom zůstali u této dobré hry. Od půlky zápasu se to ale vymklo kontrole, hráči si začali dělat věci podle svého. Nedodržujeme taktiku, kterou bychom měli plnit a soupeře pouštíme na koně.

Vedli jste 5:1, čím bylo to vypuštění v dalších třetinách? Mohlo to být tedy individuálními chybami hráčů?
Jsem si jistý, že nikdo z nás to nevypustil. Určitou roli hraje psychika, místo abychom hráli při dvoubrankovém náskoku v klidu a zezadu, tak nedodržíme svoje pozice a je v tom chaos. Z toho pak vznikají naše chyby a góly soupeře.

Nedodržujeme taktiku a soupeř je pak na koni, smutní Voráček

Byla to tedy příčina i ve Vítkovicích, kde jste ztratili zápas v posledních minutách?
To nebylo pouze utkání ve Vítkovicích. Bylo to třeba i doma se Spartou, i když jsme vyhráli, tak to byla přestřelka. Místo toho, abychom si pohlídali vedení, tak se nám to tam nasype.

V tabulce se pohybujete ve spodních patrech, ačkoliv se říká, a je to pravda, že máte kvalitní tým. Co je potřeba změnit, abyste se pohybovali nahoře, kam by měl Liberec patřit?
V dnešním hokeji rozhodují maličkosti, detaily. Hokejisti jsou tady určitě kvalitní a konkurenceschopní, problém je asi v psychice. Tabulka je pro nás stále hratelná, musíme na tom co nejrychleji zapracovat a dát hlavy vzhůru, nesmíme se v tom hrabat.

Zpět k nedělnímu zápasu. Hradec vám dal dva góly v jejich oslabení, co tam bylo za problém?
Já jsem u těch situací nebyl, takže nevím. Ale je to pořád dokola, nastřelí se první hráč a už se to veze.

Hráli jste po skoro týdenní pauze, bylo obtížnější se dostat do tempa?
Fyzicky jsme na tom dobře a začátek se nám povedl. Musíme ale zlepšit ty třetí třetiny, jak jsem říkal, je to chaos.

Příští týden hrajete se Zlínem. Budete se nějak lépe připravovat na to, aby se neopakoval podobný průběh?
Já jsem ještě zklamaný z prohry. Ještě jsem se psychicky nepřipravoval, v pondělí si určitě řekneme něco k Hradci. Ve Zlíně pak musíme hrát o sto procent zodpovědněji než ty poslední zápasy, každý musí začít sám u sebe.