Tomáš Vošvrda se dozvěděl o svém nasazení u večeře. Nervózní jsem nebyl, říká

Date of publication Author Petr Schultz

České Budějovice - Překvapivý tah si připravil trenér Jiří Kalous pro čtvrtý zápas série s Mountfieldem. Do utkání nastoupil od úvodní minuty Tomáš Vošvrda. Vysoký liberecký brankář pustil za svá záda jen jednu tečovanou střelu a dovedl svůj tým k dalšímu bodu v sérii.

Tomáši, kdy ses dozvěděl, že budeš chytat?
Bylo to včera na večeři. Přišel za mnou pan Kalous a zeptal se mě, jak se cítím. Řekl jsem mu, že dobře a hned následně na to jsem se dozvěděl, že budu chytat. Byl jsem z toho hodně překvapený, ale jsem hrozně moc rád, že to dnes vyšlo.

Dnes jste hráli od úvodních minut útočněji než v utkání číslo 3. Chtěli jste právě tohle změnit?
Spíš se dnes objevovaly příležitosti. Měli jsme tam čtyři gólovky, ale Kovy (Jakub Kovář) je pochytal. Zápas se trochu tahal. Já si myslím, že jsme dnes byli lepší v defenzivní činnosti.

Tomáš Vošvrda nastoupil letos v play-off vůbec poprvé.

Tobě se po dlouhé době vydařilo utkání. Asi Ti spadl veliký balvan ze srdce. Byl jsi nervózní?
Jak se to vezme. Před každým zápasem je hráč v play-off nervózní. Je tam takovéto napětí, kdy chce zvítězit. Minulý zápas doma s Litvínovem jsem šel střídat, ale to se prostě někdy stane. Já jsem měl štěstí, že jsem mohl nastupovat v Benátkách, které hrály play-off. Dostal jsem se do zápasového tempa, které jsem dnes zúročil.

Klíčovým faktorem byla ubráněná přesilová hra 5 na 3.
Tak určitěěěě. (Smích). Byl to důležitý faktor, protože to bylo tuším 0:0. Rozhodně to byl hodně důležitý moment utkání.

Jeli jste do Českých Budějovic za stavu 1:1 na zápasy. Zpět pod Ještěd jedete s vedením v sérii 3:1. To je asi naprostá paráda.
Přesně tak. Nečekali jsme to. Musíme jít i do pátečního zápasu s pokorou, protože to bude opět hrozně moc těžké. České Budějovice nemají co ztratit, takže do nás půjdou. My jsme s tím ale smířeni.