Toto vítězství je pro nás velmi důležité, míní útočník Tomáš Bulík

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Tomáš Bulík v rozhovoru pro webové stránky Bílých Tygrů hodnotil utkání s Třincem. Nezapomněl však také zmínit, jak probíhalo hodnocení první čtvrtiny ligové soutěže, a vysvětlit náhlou změnu na postu druhého brankáře.

Tomáši, začnu již tradiční otázkou. Jak bys zhodnotil zápas s Třincem?
Byl to těžký zápas, protože Třinec má velmi silný kádr a hlavně útok. Museli jsme pozorně bránit a dát si pozor na oslabení, která se nám koneckonců podařila dobře. Jsme rádi, že jsme utkání konečně dotáhli do vítězného konce, v těch předchozích se nám právě toto nedařilo. O to větší radost máme, že jsme se zvedli právě proti Třinci.

Když Třinečtí vyrovnali na 2:2, nepřišly na řadu myšlenky na ztracená utkání?
Možná podvědomě, ale tím spíš jsme chtěli dokázat sobě a především divákům, že i když jsme podobné duely už zbabrali, stále umíme hrát hokej a vítězit.

Tomáš Bulík se podílel na výhře svého týmu

Je trochu paradoxní, že proti silným soupeřům, jako je Třinec, Slavia nebo Sparta se vám daří, ovšem se slabšími kluby ztrácíte. Čím si toto vysvětlujete?
To sami pořádně nevíme. Samozřejmě, extraliga je velice vyrovnaná soutěž, takže může skutečně každý s každým prohrát nebo vyhrát. Doufáme však, že už teď máme černou sérii za sebou a výsledek s Třincem nás nakopne.

Před zápasem došlo na poslední chvíli ke změně na postu druhého brankáře, kdy byl jako náhradní brankář na soupisku dopsán Vítek Vaněček. Co bylo příčinou?
Marcel (Melicherčík, pozn. redakce) chytil nějakou virózu, tak ho musel zastoupit Vítek. První účast v kabině si určitě užil a vlastně nám i přinesl štěstí. Ale věřím, že Marek Schwarz bude chytat dobře a do brány ho nebude muset pustit. (směje se)

Další zápas vás čeká až v pátek v Plzni. Jak se na něj připravujete?
Teď budeme mít den dva trochu oddech, pak teprve pořádně začne příprava. Trenér jistě zvolí správnou taktiku, ale je hlavně na nás, abychom předvedli dobrý týmový výkon a hráli aktivně. To je základ úspěchu.

První čtvrtina soutěže je již za vámi. Jaké bylo její hodnocení?
Měli jsme nějaké meetingy, kde jsme si řekli, co děláme špatně a jak se chceme zlepšit. Problematické pro nás byly hlavně ty závěry zápasů, ve kterých jsme mnoho ztráceli. Budu se opakovat, ale tato výhra je pro nás velice důležitá. Museli jsme se dostat ze skleslé nálady. Mužstvo máme podle mě skvělé, ale je potřeba to potvrzovat i na ledě.

Tomáši, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR