Aktuální zprávy

Trenér Patrik Augusta krátce o konci v CHL

Liberec — Bílí Tygři se bohužel do play-off Champions Hockey League nakonec neprobojovali, neboť ve středu podlehli v klíčovém zápase německému Augsburgu. I tak se Tygři nemusí za své výkony v evropské soutěži stydět. „V každém duelu jsme odevzdali maximum,“ říká trenér liberecké smečky, Patrik Augusta.

Před posledním kolem základní skupiny CHL měli Bílí Tygři jasně dané podmínky — pro postup do vyřazovací fáze musí vyhrát za tři body.

Bojovné a napínavé utkání s Augsburgem nakonec pro naše hokejisty nedopadlo dobře. I přes obrovskou snahu a množství šancí totiž vsítili pouhé dvě branky a nakonec Panterům podlehli 2:3. Report a sestřih ze zápasu najdete zde.

Trenér Patrik Augusta o zápasu s Augsburgem:

"Těžko se to hodnotí. Proti Augsburgu jsme podle mě podali kvalitní výkon. Odehráli jsme dobré utkání, obzvlášť ve druhé třetině jsme dominovali. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Hokej se odjakživa hraje na góly. To nás stálo zápas."


Pro tým z města pod Ještědem to byla již pátá účast v Champions Hockey League, mezi nejlepších šestnáct klubů se nepodívá poprvé. Rozhodně se však nedaří říct, že by Severočeši neudělali pro postup vše, co bylo v jejich silách, což potvrzuje i trenér Patrik Augusta.

Trenér Patrik Augusta o základní skupině CHL:

"Každý bod, který jsme ztratili, nás stál postup. Proti Augsburgu to bylo o jedné brance, kterou jsme měli dát. Chtěli jsme postoupit a podle mě jsme v každém duelu odevzdali maximum. Bylo vidět, že hráči mají touhu vyhrát. Odehráli jsme těžké zápasy, už ty první byly hodně fyzické. Několik hráčů jsme tak ztratili kvůli zranění. Cíl dostat se v CHL do play-off jsme bohužel nesplnili."


Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner