Aktuální zprávy

Trenéři Bílých Tygrů připravovali tým Technické univerzity Liberec

Liberec - Realizační tým Bílých Tygrů má v posledních dnech napilno. Základní část Tipsport extraligy finišuje a šelmy už se chystají na play-off s jistotou rekordního šestého vítězství v základní části. Přesto si trenéři udělali ve čtvrtek ráno čas, když převzali vedení tréninku Technické univerzity Liberec, která se chystá na Souboj o krále severu proti ústecké Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně.

Tréninková jednotka začala v 8 hodin ráno, tedy ještě před tréninkem A-týmu Bílých Tygrů. Jejího vedení se ujali hlavní kouč Patrik Augusta společně s asistenty Jiřím Kudrnou a Martinem Láskou. Všichni tři se shodli, že měl trénink velmi dobrou úroveň a hráči šlapali na plný plyn. "Je vidět, že to kluci hráli v mládežnických kategoriích nebo jsou stále aktivními hráči. Jsou pohybliví a energičtí. Potkal jsem tu i hráče, kteří prošli naší akademií," vyzdvihl asistent Jiří Kudrna.

Trenérský tým nemusel nijak výrazně improvizovat. Univerzitním hokejistům naordinoval podobný trénink, který pravidelně absolvuje i A-tým Bílých Tygrů. "Co se týká založení útoku nebo přesilovky, ukazovali jsme jim jednoduché varianty, které ale používáme i v extralize," přiznal Kudrna.

Spokojený byl i hlavní kouč Augusta, který kvitoval novou zkušenost. "Hokej je pořád stejný. Na druhou stranu to pro nás bylo zpestření a věřím, že i kluci si to užili. Vidím to jako oboustranně zajímavou věc."

A jak se trenérům zamlouvá spojení sportu a vzdělání, které výborně funguje třeba ve Spojených státech? "Skloubení sportu se školou je skvělá věc a my to jen podporujeme. Je dobře, že se na tom u nás začíná pracovat a věříme, že se to bude i nadále posouvat," shodli se Augusta s Kudrnou.

Univerzitní Souboj o krále severu se uskuteční 11. března od 18 hodin v liberecké Home Credit Areně. Nenechte si to ujít!

Tlačítko PERMICE

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner