Tudy cesta povede, věří novému trenérovi útočník Šachl

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Jedním z hokejistů na kterém je vidět, že mu nové pojetí hry trenéra Pešána vyhovuje, je i levý forvard Petr Šachl. Zatím se sice střelecky trápí a v tabulce produktivity se krčí až u dna. Proti Zlínu však jeho formace ukázala, že hokej hrát umí, když si několikrát vytvořila tlak s nemálo šancemi. „Jen ten gól nám chyběl,“ zoufal si prostovlasý útočník.

Bílí Tygři se v souboji se zlínskými obuvníky jevili ve velmi dobrém světle a už skoro nepřipomínali ten tým, který sužovala nepříjemná herní krize. S tímto názorem se ztotožnil i Petr Šachl, který stále čeká na svoji první trefu do černého v nové sezoně.

„Já nechci říkat, že nám změna prospěla, ale konečně jsme si uvědomili, že cesta tudy vede. Když budeme hrát vyčkávací hokej, který nikoho nebaví a který prostě není účelný, tak to nikam nepovede. Za prvé se divákům taková hra nelíbí a ani to nepřináší úspěch,“ nesouhlasí liberecký pohodář s defenzivní taktikou.

„S novým trenérem jsme přešli do trochu agresivnějšího pojetí. V Boleslavi jsme odehráli dobrý zápas, jen to ty body nepřineslo, až teď doma,“ pokračuje, avšak hned vzápětí na obranu trenéra Gregora dodává: „Minulý rok jsme ale také hráli agresivní hokej a vyhrávali jsme. Teď byla situace taková, že jsme prohrávali a muselo se s tím něco dělat. Museli jsme tak hrát ze zatažené obrany, jinak mají ale oba dva stejnou filozofii.“

Je ovšem bezesporu, že nováček v souboru extraligových trenérů přinesl mezi Tygry důležitý impuls a že výkon mužstva se opravdu změnil. „To bylo i vidět, že v předchozích zápasech nic nepomáhalo, ani ten hokej nebyl hezký na pohled. Na tomto hřišti se ale musí hrát agresivně, protože tady je málo místa, tak to snad povede k tomu abychom vyhrávali,“ věří v další úspěchy rodák z Jindřichova Hradce.

Samotný Petrův výkon se také zlepšil. V úvodu sezony trápící se útočník létal na ledě jako ve svých nejlepších letech a spolu se svými parťáky Pabiškou a Blatným si dokázal vypracovat několik zajímavých příležitostí.

„Mně takový hokej vyhovuje, já už jsem takhle vlastně hrál minulý rok, kdy tu ale byl místo Pabindy Barto, takže mně ta taktika uřčtě vyhovuje. Jen dneska naší lajně chyběl gól,“ stěžuje si na svůj gólový půst. Podobný problém jako on má však i jeho spoluhráč Zdeněk Blatný, jemuž se také stále nedaří protlačil černou pryž za záda protivníkova brankáře.

„Už si z toho děláme s Blátem legraci, jsme z toho zoufalí. Uděláme pro to maximum, důležité ale hlavně je, že vyhrává tým. Musíme to tak překousnout a snad se nám to povede v příštím zápase,“ přeje si do dalších duelů hokejový cestovatel.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu