Tygří Letní Challenge 2021 je minulostí. Velké finále poznalo své vítěze!

Liberec – Zatímco loni se finále Tygří Letní Challenge uskutečnilo za vysokých teplot, letos účastníkům vyšlo počasí takřka na jedničku. Rozhodujícího závodu se zúčastnilo čtyřiatřicet závodníků ve čtyřech kategoriích. Kdo se dostal mezi vítěze?

Kvalifikace druhého ročníku Tygří Letní Challenge opět probíhala v průběhu července, přičemž do velkého finále se probojovalo deset nejlepších účastníků z každé kategorie (muži, ženy, děti od 9 do 14 let a děti do 8 let). Závěrečné klání se uskutečnilo v páteční odpoledne na stejné trati, přičemž několik finalistů bohužel na startu chybělo. Ti, kteří dorazili, museli opět vyběhnout po strmém kopci na Ještěd a tentokrát už závodili přímo mezi sebou.

Již kolem půl páté se na start začali trousit první závodníci, kteří ihned po příchodu obdrželi číslo a startovací balíček s malými dárky. Ani letos navíc nemohli na akci chybět členové tygřího „A“ týmu, který letos zastupovali Petr Kváča, Adam Najman a kapitán Petr Jelínek. Z trenérského štábu se zase dostavil kouč brankářů Martin Láska, jehož syn byl mimochodem mezi těmi, kteří se ve své kategorii probojovali do finále.

Rozcvička před závodem

Všichni najednou

Samotní hráči si znovu vzali na starost rozcvičku a poté už nic nebránilo odstartování velkého finále, jenž dostal na starost Petr Jelínek. Jedna věc ale přeci jen byla v porovnání s loňským ročníkem odlišná. Tentokrát totiž neměla každá kategorie svůj vlastní start, nýbrž vyběhly všechny najednou.

Do cíle podle očekávání doběhli jako první zástupci mužské kategorie. Nejrychleji Ještěd zdolal a zároveň obhájil své loňské prvenství Vojtěch Prášil (9:16). O více jak minutu později jako druhý proťal cílovou čáru Martin Kopecký (10:30) a bronz vybojoval Michal Sikora (10:34).

Ženská kategorie oproti tomu našla svou novou vítězku, kterou se stala Andrea Zerzánová (11:56). Zbylé dvě stupně vítězů měly poté stejné obsazení jako v roce 2020, jen si obě běžkyně prohodily místa. Druhá tak skončila Tereza Tomešková (12:01) a třetí Kateřina Krutská (12:40).

Start byl letos hromadný

Jak už bylo řečeno, děti běžely v jednom rozběhu s dospělými, nicméně vůbec se nenechaly zahanbit! V kategorii dětí od 9 do 14 let totiž obhájil zlatou medaili Jakub Beránek (10:41), jenž byl v cíli rychleji než někteří běžci z řad mužů! Druhé místo následně získal Jakub Mečíř (12:20) a třetí doběhl Matyáš Čančík (11:30).

Výčet medailistů uzavřeme nejmladší kategorií, která se rovněž mohla pyšnit skvělými časy. Nejrychlejší ze všech byl Šimon Vokřínek (12:53). Stříbrnou medaili urval Luca Mihalovic (13:27) a bronzovou poté Richard Jirák (13:30).

Těsně po doběhu do cíle

Sláva vítězům

Celá akce skončila tradičním vyhlášením vítězů, které na chvíli přerušil vydatný déšť. Všichni medailisté obdrželi věcné dary a také malý pohár. Hlavní cenou pro oba vítěze dospělých kategorií byl poté voucher v hodnotě 15 000 Kč na nákup v Decathlonu. Výherci z řad dětí obdrželi koloběžku.

„Oproti kvalifikaci se mi běželo pěkně. Pořád se mi zdálo, že můžu. Asi tomu přispělo i chladnější počasí,“ svěřil se po doběhu do cíle Vojtěch Prášil, jenž obhájil první místo mezi muži. „Pocity jsou skvělé. Vyhrála jsem kvalifikaci, takže to pro mě byla velká zodpovědnost a měla jsem obavy, abych to zvládla. Rodina mi nahoře hodně fandila a moc jsem si to užila,“ přidala se ženská vítězka Andrea Zerzánová.

Bílí Tygři Liberec tímto ještě jednou gratulují všem vítězům a především děkují všem, kteří se letos zapojili do Tygří Letní Challenge!