Preview k zápasu

Tygři budou chtít proměnit první mečbol! Páté čtvrtfinále startuje od 18 hodin

Liberec - Pátý zápas čtvrtfinálové série už znovu přivítá Home Credit Aréna. Od té plzeňské se v názvu liší jedním slovem, pro hráče má však úlohu daleko větší. Před vlastními fanoušky se budou snažit ukončit sérii a postoupit do semifinále.

Zase doma! V Plzni to bylo nadmíru těžké

Po čtyřech vzájemných duelech vedou Tygři 3:1 a na domácí led tak zamířili s náskokem v zádech. Zápasy v Plzni však rozhodně nebyly jednoduché, během prvního měření sil v Home Monitoring Aréně domácí vstřelili hned šest branek a vyhráli 6:3.

V druhém utkání naopak naše mužstvo soupeři téměř vůbec nic nedovolilo a vyhrálo 4:0. O góly se postarali Vladimír Svačina, Petr Jelínek, Branko Radivojevič a Dominik Lakatoš. Střetnutí se přiostřovalo jak na ledě, tak na tribunách. Michal Bulíř po druhém zápase pochválil fanoušky. „Trochu mě mrzí lidé, kteří řvou na hokeji až vulgárně. Jsem vděčný za naše fanoušky a za to, jací jsou. Jsem rád za to, jak se chovají. To, co se stalo v Plzni k hokeji nepatří," řekl šikovný útočník.

Mečbol číslo 1! Cesta do semifinále nebude jednoduchá

Ne nadarmo se říká, že poslední krok bývá nejtěžší. Západočeši nemají, co ztratit a jednoznačně budou chtít sérii vrátit zpět před své vlastní fanoušky. Tygři ale mají příležitost sérii ukončit. V aktuálním ročníku ještě během play-off v Home Credit Aréně neprohráli, vloni pouze jednou.

Reportáž po prvním utkání v Plzni:
Reportáž po druhém utkání v Plzni:

Řešit se také bude gólmanská otázka. Ján Lašák dovedl svůj celek v obou domácích zápasech k vítězství, Roman Will naopak vychytal první čisté konto během play-off v kariéře. Ustál navíc bouřlivou plzeňskou atmosféru.

Rozhovor s kapitánem po čtvrtém utkání v sérii

Minulým utkáním nechybělo vůbec nic. Diváci viděli šance, góly a na západě Čech i nefalšovanou bitvu. Na to, jak jistě opět atraktivní duel ve čtvrtek dopadne, si budeme muset počkat do středečního odpoledne. Zápas startuje s úderem osmnácté hodiny. Buďte u toho!Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner