Tygři jsou po prohře s Kladnem hladoví. Pochutnají si na Mladé Boleslavi?

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Bílým Tygrům první zápas po reprezentační pauze na ledě posledního Kladna nevyšel, a tak se v předehrávce dvaadvacátého kola od 18:10 budou snažit napravit své zaváhání proti týmu z města automobilů. První letošní regionální derby na ledě Mladé Boleslavi vyhráli Liberečtí jasně 5:3. Poradí si se Středočechy i ve čtvrtek?

BK Mladá Boleslav

Kdo z liberecké brankářské dvojice nastoupí proti Středočechům?

Středočeši patří k trojici klubu, o které se v posledních dnech nejvíce mluví. Jsou totiž zapleteni do „kontumační aféry“ spolu s Kladnem a Plzní. Za tým z města automobilů totiž nastoupili neoprávněně Tomáš Divíšek a Jiří Marušák. Mladoboleslavští tak v uplynulých dnech nespali jistě nejlépe a konečný verdikt kuriózní situace padne v pátek, kdy o něm rozhodne ředitel hokejové extraligy Stanislav Šulc. A co jim vlastně hrozí? V nejhorším případě přijdou o dvaadvacet bodů a sesunou se spolu s Plzní k extraligovému dnu. Další možností by mohla být pěněžitá pokuta.

Už před odhalením případu se špatnými registračkami se Mladá Boleslav rozhodla k výměně kouče a Tlačila nahradil Holaň, který šestadvacátého října dojel se Spartou do ŠKO-ENERGO Arény a prakticky si ho vedení ihned ponechalo na střídačce. Se svými svěřenci dokázal Holaň vybojovat v šesti zápasech devět bodů. V posledním zápase Tipsport extraligy doma přivítali bruslaři Energii a v hodně divokém mači vyhráli 9:5. Začátek střetnutí vyšel jasně domácím, kteří se utrhli do tříbrankového vedení, jenže Karlovarští stav zápasu do konce první části otočili. Od druhé třetiny ale dominoval mančaft se znakem Škoda na prsou a ke slovu už energetiky prakticky nepustil.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1880 jako bruslařský klub
Klubové barvy: zelená, bílá, černá
Webové stránky: bkboleslav.cz
Stadion: ŠKO-ENERGO Aréna (kapacita 4200)

Hlavní trenér: Miloš Holaň

19. kolo Mladá Boleslav – Litvínov         1:2 sn
20. kolo Sparta - Mladá Boleslav           3:1
21. kolo Mladá Boleslav – Karlovy Vary     9:5

Reprezentační přestávku před turnajem v zemi tisíce jezer asi neuvítali Bílí Tygři úplně nejlépe, protože před pauzou měli v nohách třízápasovou šňůru bez porážky. Tu Severočechům přetrhlo až beznadějně poslední Kladno, které díky skvěle zvládnuté první třetině vyhrálo 5:3. Trenérovi Kalousovi tak aspoň malou radost udělal návrat jeho elitního útočníka a kapitána Petra Nedvěda, který se zotavil ze zranění třísel. Liberecký vůdce tygří smečky se hned svému šéfovi ukázal, když asistoval u dvou branek.

Trenér Kalous už má k dispozici kapitána Petra Nedvěda.

Zápasy s Mladou Boleslaví mají díky blízkosti obou měst vždy zvláštní atmosféru a každý zápas je určitým způsobem vyhecovaný. V prvním letošním střetnutí v ŠKO-ENERGO Aréně dopadlo lépe pro podještědský mančaft, který hlavně díky čtyř asistencím svého kapitána vyhrál 5:3. Ve svém domácím prostředí jsou ale Bílí Tygři daleko zranitelnější v souboji s aktuálně dvanáctým týmem tabulky. Doma totiž vyhráli pouze dvakrát a naposledy tomu bylo v roce 2008, kdy přehráli tehdy nováčka extraligy těsně 4:2.

Na listině zraněných už zůstává pouze jeden hráč a tím je dlouhodobě zraněný obránce David Štich, který ještě stále doléčuje zraněné rameno. Kouč Kalous by tak měl mít k dispozici kompletní kádr a snad už i dalšího dlouhodobého maroda Lukáše Vantucha, jenž v sobotu vypomohl Benátkám nad Jizerou k výhře proti Hradci Králové 7:1.

Posledních pět zápasů

17. kolo Plzeň - Liberec     3:2
18. kolo Liberec – Pardubice 4:1
19. kolo Liberec - Slavia    2:1