Tygři na domácím ledě od listopadu neprohráli, předčí i brněnskou Kometu?

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Již v úterý narazí šelmy na dalšího nelehkého protivníka. Do cesty se jim postaví brněnská Kometa, která nutně potřebuje zabrat. Po čtyřech porážkách v řadě se totiž Brnu pomalu komplikuje cesta do play-off, což na jihu Moravy rozhodně nechtějí dopustit.

Zápasy s brněnskou Kometou bývají vždy nesmírně vypjaté. O tom svědčí i skutečnost, že poslední dvě vzájemná střetnutí skončila pouze brankovým rozdílem. To poslední navíc rozhodovaly v DRFG Areně až samostatné nájezdy, ve kterých se postupně s brankářem utkalo hned osmnáct střelců. Bod nakonec Liberci přidělil excelentně proměněným bekhendovým blafákem Michal Birner.

Ten správný čas na zvrat?

Kometa nezažívá příliš vydařené období. Vše odstartovala prohra v důležitém souboji o poslední vstupenku do čtvrtfinále play-off s Mladou Boleslaví, na níž modro-bílí nestačili poměrem 1:4. Následně svěřenci trenéra Aloise Hadamczika utrpěli těžký debakl na ledě pražské Sparty. Celek z hlavního města souboj ovládl 9:3.

Vojtěch Němec a Petr Vampola v souboji.

V rámci osmatřicátého kola chtěli Brňané prohry z dvou posledních zápasů na domácím ledě odčinit, avšak Pardubice domácí doslova zaskočily, když se postupně ujaly dokonce tříbrankového vedení. Kometa sice v závěrečné části dotahovala, ale na body nakonec těsně nedosáhla. Stejný osud potkal Jihomoravany i v následujícím duelu s rozjetým Zlínem, který zásluhou vynikajícího výkonu brankáře Libora Kašíka zvítězil 4:1.

Nyní jihomoravský celek zajíždí do Home Credit Areny s jediným cílem - zvítězit. Po ztrátách bodů se totiž Brňanům začali blížit také soupeři v boji o postup do předkola play-off a v současnosti patří Kometě až devátá příčka v tabulce. Na vytouženou "šestku" už ztrácejí sedm bodů, stejný je také jejich náskok na jedenácté Vítkovice. Třináct kol před koncem základní části tak Brno rozhodně nemá nic jisté.

V hlavní roli útok

Oba týmy mají ve svém kádru jedny z nejproduktivnějších hráčů soutěže. Na straně Tygrů jsou v TOP desítce produktivity hned čtyři jména. Páté místo patří Petru Jelínkovi (15+16), sedmý je Lukáš Krenželok (12+19). Na osmé příčce působí i díky dechberoucímu sedmibodovému výkonu z posledního utkání s Karlovými Vary Branko Radivojevič (10+21) a devátou pozici okupuje centr elitní formace Petr Vampola (10+21). V dresu Komety září Jan Hruška (18+13), který v dosavadních duelech nasbíral stejně bodů jako liberecké kvarteto.

Jakub Valský vrávorá v brněnském brankovišti.

S produktivitou úzce souvisejí i přesilové hry. V těch hokejisté ze severočeského města celé lize s téměř 25% úspěšností kralují. Kometa se naopak může pyšnit nejvyššími čísly, co se návštěvnosti týče. Na skvělé fanoušky se teď ale Brňané spolehnout nemohou, ba naopak budou muset čelit naplněným tribunám Home Credit Arény, které již několikrát náš celek letos dovedly k domácímu triumfu.

Budou hlasité tribuny opět rozhodujícím faktorem? Přijďte naše hráče podpořit a zasadit se o druhý domácí skalp Komety v této sezoně! Bude to boj, dotáhněme ho spolu do vítězného konce! Zápas začíná

Bílí Tygři Liberec versus HC Kometa Brno

Počet zápasů: 27
Bilance: 11 – 1 – 0 – 2 – 13