Tygři se vydávají do Brna, zopakují úspěch z domova?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři po dvou domácích utkáních míří na venkovní stadion, konkrétně do KAJOT arény v Brně, kde se utkají s místní Kometou. Po páteční výhře nad Energií je tygří smečka rozjetá a za každou cenu bude chtít domů odvézt tři body. Hokejový souboj začíná v neděli v 17 hodin.

HC Kometa Brno

Tým z metropole Moravy v této sezóně již navštívil Liberec při dohrávce dvanáctého kola, avšak body si domů neodvezl. Ačkoliv hráči Komety začali hru výborně a udělali si vedení 0:2 po trefách Divíška a Svobody, Tygři dokázali obrátit zásluhou Simmondse a Bulíře na 3:2. Nyní bude chtít před domácím publikem brněnský mančaft vyhrát.

Kapitáni obou týmů, Radim Bičánek a Petr Nedvěd

Kometa je v tabulce na čtvrtém místě s jednačtyřiceti body. Má za sebou již 22 zápasů a pouze pětkrát nedokázal tým bodovat, v ostatních případech brněnští dokázali uhrát alespoň bod. Na první Plzeň ztrácejí pouze šest bodů a mají oproti vedoucímu týmu dva zápasy k dobru, tudíž je situace na vrcholu tabulky velmi vyhrocená.

Poslední zápasy však pro Kometu nedopadly moc dobře. Oproti začátku sezóny, kdy její hráči vyhrávali jeden duel za druhým, dokázali z posledních osmi zápasů vyhrát pouze dva, s Plzní a karlovarskou Energií. Nyní za sebou mají dvě prohry, s Pardubicemi a Vítkovicemi, a prohra s Libercem by mohla začít další šňůru neúspěchů.

Mezi tahouny týmu patří útočník Jakub Svoboda, jehož start je však nejistý, protože je stále na marodce po nedělním utkání s Plzní. Kromě toho bude pravděpodobně trenérovi chybět Radek Dlouhý, Tomáš Svoboda o obránce Milan Hruška. I přesto je brněnský kádr připraven ubojovat tři body a oplatit Tygrům minulý zápas.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1953
Klubové barvy: modrá, bílá
Webové stránky: www.hc-kometa.cz
Stadion: KAJOT ARENA (7 200 diváků)

Hlavní trenér: Zdeněk Venera
Asistent trenéra: Lubomír Oslizlo
Trenér brankářů: Jaroslav Odehnal
Vedoucí mužstva: Ota Železný

Útočníci:
Jakub Svoboda   27 (13+14)
Jan Hruška      21 (9+12)
Tomáš Divíšek   15 (6+9)
Obránci:
Radim Bičánek   10 (8+2)
Tomáš Žižka      8 (0+8)
Brankáři:
Jiří Trvaj   (1191 minut) 2,52 branky na zápas/úspěšnost 91,74%
Martin Falter (149 minut) 2,82 branky na zápas/úspěšnost 90,41%

Posledních pět zápasů:

22. kolo: Kometa Brno  – Karlovy Vary  4:0
20. kolo: Kometa Brno – Litvínov       3:4p
21. kolo: Plzeň – Kometa Brno          3:4
23. kolo: Vítkovice – Kometa Brno      4:1
24. kolo: Kometa Brno – Pardubice      2:3

Liberečtí Bílí Tygři stále více potřebují body a chtěli by tak zopakovat minulý výkon proti Kometě. Momentálně je severočeský tým na čtrnáctém, tedy posledním místě tabulky s čtyřiadvaceti body. Oproti svému nedělnímu soupeřovi, který má pouze pět úplných proher, nedokázali Tygři bodovat v deseti z jednadvaceti zápasů.

Od změny trenéra, kdy skončil Marian Jelínek a vystřídal ho Filip Pešán, odehráli Liberečtí tři zápasy a všechny poměrně úspěšně. Porazili Vary a Zlín, v zápase s Litvínovem však body neuhráli, ačkoliv vyvíjeli velký tlak. Jednou z překážek, proč Tygři nestoupají, je dvoutýdenní pauza, během které byly odsunuty veškeré zápasy týmu, a ostatní celky mezitím utekly až o tři zápasy napřed.

Radek Duda je jedna z posil Tygrů

Nyní je vše v obvyklých kolejích a severočeský tým má před sebou sedm zápasů ve dvou týdnech. V nich se mohou projevit nové posily Radek Duda a Tomáš Pospíšil, kteří tento týden přestoupili do města pod Ještěd. První jmenovaný, Radek Duda, už svou kvalitu prokázal, když pomohl v pátečním duelu k vítězství na Vary dvěma brankami.

Důvodem pro přijmutí nových hráčů byla hlavně marodka týmu. Na ní je dlouhodobě Tomáš Urban, po posledních zápasech přibyli i Jaroslav Kudrna, Lukáš Vantuch a Petr Kica. Nejistý je i start Michala Bulíře, který má zlomený nos a ještě neví, zda mu zranění dovolí hrát.

Útočníci:
Petr Nedvěd   21 (8+13)