Tygry čeká další duel s Piráty, potvrdí výhru nad Olomoucí?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Druhý barážový zápas čeká na Bílé Tygry znovu na domácím ledě. Tentokrát v úterý přivítají Piráty Chomutov, kteří taktéž brání svou extraligovou příležitost. Jejich další vzájemný střet startuje v 18:30, přijďte Tygry podpořit.

Piráti Chomutov

Chomutovu se letošní sezona vůbec nevydařila a jako první tým měl nepříjemnou jistotu účasti v bojích ve skupině o umístění, která je známější pod názvem play-out. Ani v té se jim zrovna oslnivě nedařilo a i kvůli ztrátě ze základní části si užil další nelichotivé účasti, tedy že se podívají do baráže. Ta se letos hraje novým způsobem, který do prolínací soutěže odsoudit ještě jeden extraligový tým, jak se později ukázalo Liberec .Na tuto dvojku tedy čeká řada náročných soubojů s dvěma nejlepšími z ligy první. A jeden už mají za sebou.

Chomutov jistě nic nevypustí
Chomutovští si v něm zopakovali loňské barážové souboje s Mladou Boleslaví, kterou tehdy poslali do první ligy a sami Piráti slavili postup mezi elitu. I tentokrát se ukázali jako silnější, Bruslaře po tuhém boji a dvou úspěšných dorážkách z brankoviště oslavili výhru 2:1. Stejný výsledek se urodil i na ledě Liberce a obě extraligové mužstva tak v prvním kole potvrdila role favoritů, ač je to stálo hodně sil.

Klíčovým se znovu ukázal Martin Šagát. Slovenský útočník se v play-out prezentoval čtyřmi body a v prvním zápase baráže nastřádal poloviční počet. Nejprve poslal Piráty do vedení a prsty měl i v rozhodujícím zásahu Hřebejka. Skvělý výkon předvedl také Miroslav Hanuljak. Litvínovský rodák čelil třiatřiceti střeleckým pokusům Středočechů, z nichž, jak už bylo zmíněno, za jeho záda našel cestu pouze jediný.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: bílá, modrá a černá
Webové stránky: piratichomutov.cz
Stadion: Multifunkční aréna Chomutov (5 250 diváků)

Hlavní trenér: Jiří Čelanský
Asistenti trenéra: Zdeněk Skořepa a Jaroslav Beck
Trenér brankářů: Josef Bruk
Vedoucí mužstva: Roman Lauko

Statistiky play-out

Útočníci

Martin Šagát 4 (3+1)
Marek Sikora 4 (2+2)
Tomáš Káňa   3 (3+0)

Obránci

Jan Rutta     6 (1+5)
Petr Macháček 4 (0+4)

Miroslav Hanuljak (244 minut) 3,44 branky na zápas/úspěšnost 90,60 %
Matúš Kostúr       (62 minut) 3,87 branky na zápas/úspěšnost 87,88 %

Posledních pět zápasů

3. kolo play-out: Energie – Chomutov      5:6
4. kolo play-out: Chomutov – Kometa       3:2sn
5. kolo play-out: Liberec – Chomutov      4:3pp
6. kolo play-out: Chomutov – Karlovy Vary 1:3
1. kolo baráže: Chomutov – Mladá Boleslav 2:1

Liberec držel v play-out dlouhou dobu naději na vyhnutí se nepopulární baráži, avšak zaváhání v posledním duelu na ledě Brna tuto hrozbu uskutečnilo realitou a Tygři doplnili Chomutov, Mladou Boleslav a Olomouc. V prvním zápase pak na domácím ledě Liberečtí přivítali na domácím ledě Hanáky z Olomouce. Ti se prezentovali velmi dobrým výkonem a zejména v první polovině duelu činili hostiteli značné potíže.

Michal Bulíř rozhodl první barážový duel
Jak již bylo naznačeno, Liberec se na první výhru v prolínací soutěži pořádně nadřel. O tom, že tři body zůstanou pod Ještědem rozhodl až ve třetí třetině Michal Bulíř, jenž pohotově zametl odražený kotouč do branky. Vyrovnání před ním obstaral chytrou střelou přes obránce Duda, u jehož trefy neměl Kašík úplně čisté svědomí. Jinak se ale parta okolo kapitána Nedvěda přesvědčila, že zápasy s prvoligovými týmy nebudou procházkou v růžovém sadu.

Zatímco před sezonou byste našli v kolonce vzájemných zápasů u Liberce a Chomutova nulu, nyní s tím oba celky pořádně zahýbaly. Jako by chtěly vše dohnat co nejdříve. Zatím se Tygři a Piráti potkali šestkrát a oba celky se radovaly celkem třikrát. V baráži se pak bilance zaokrouhlí na deset vzájemných zápasů. Ve hvězdách jsou starty Jana Víška (horní část těla) a Lukáše Dernera (nemoc), kteří chyběli v posledním zápase.

Statistiky play-out

Útočníci

Petr Nedvěd 8 (4+4)
Radek Duda  5 (2+3)