Uloupí Bílí Tygři ve Zlíně body a navážou na venkovní výhru se Slavií?

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Tipsport extraliga v pátek pokračuje 39. kolem a Bílí Tygři by rádi navázali na výhru na ledě pražské Slavie a přivezli body také ze Zlína. V úterý vyhráli na hřišti soupeře poprvé po více než měsíci, a tak by se hodilo začít venku novou, ale odlišnou sérii. Do sestavy se navíc vrací Tomáš Filippi, jenž kvůli zranění chyběl už od začátku prosince. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

PSG Zlín

Loni došli až do finále, kde nestačili na Plzeň. Letos jsou zatím sedmí, což není špatné, ale od týmu, jakým jsou Zlínští, se očekává více. Vedeni trojicí zkušených útočníků, kterými jsou Petr Leška, Jaroslav Balaštík a Petr Čajánek, představují v každém zápase hrozbu a přesvědčila se o tom tak silná mužstva jako Hradec Králové nebo Sparta.

Kapitán týmu Petr Čajánek i letos patří mezi lídry Ševců

Bílí Tygři by ale na ledě Ševců mohli využít toho, že se Moravanům poslední dobou vůbec nedaří. Po porážce Mountfieldu 5. ledna tohoto roku ještě nepřišla ani jedna výhra, a to už Zlínští stáli proti třem celkům. Nejprve museli skousnout, stejně jako v loňském finále play-off, prohru na holích Plzně, pak se vraceli domů bez bodu ze stadionu pražské Sparty. V úterý dohrávali 34. kolo doma s Vítkovicemi, ale ani proti nim nedokázali vydolovat bodový úspěch a dokonce se jim ani nepodařilo skórovat.

Co ovšem Bílým Tygrům do karet nehraje, je vzájemná bilance těchto dvou celků v nynějším ročníku. Ani v říjnu ve Zlíně, ani doma v prosinci nedokázaly liberecké šelmy na Ševce vyzrát a celkem tento souboj prohrávají už poměrem 0:7. Největší hrozbou zatím byl Petr Holík, jenž jeden ze sedmi gólů vstřelil a na další tři přihrál.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1928
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky: hokej.zlin.cz
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky (7 500 diváků)

Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Juraj Jurík
Trenér brankářů: Richard Hrazdíra

Útočníci:

Petr Leška         31  (5+26)
Jaroslav Balaštík  25 (15+10)
Petr Čajánek       21  (4+17)

Obránci:

Jiří Marušák       17  (5+12)
Petr Zámorský      12  (5+7)

Brankáři:

Luboš Horčička    (1 170 minut) 2,31 branky na zápas/úspěšnost 91,88 %
Tomáš Štůrala       (417 minut) 2,01 branky na zápas/úspěšnost 93,75 %
Libor Kašík         (743 minut) 2,10 branky na zápas/úspěšnost 93,18 %

Posledních pět zápasů

35. kolo: Chomutov – Zlín    2:3sn
36. kolo: Hr. Králové – Zlín 1:2
37. kolo: Zlín – Plzeň       2:4
38. kolo: Sparta – Zlín      2:1
34. kolo: Zlín – Vítkovice   0:3

Bílí Tygři na tom nejsou o moc hůře, než jejich soupeři ze Zlína. V pořadí extraligy jim momentálně patří desáté místo, na Ševce ztrácí pět bodů a na rozdíl od nich mají formu – z posledních dvou zápasů si připsali pět bodů do tabulky. Ofenziva navíc splňuje to, co se od ní očekávalo před vypuknutím ročníku, a je třetí nejúspěšnější v počtu branek v celé lize.

Martin Bartek je v posledních zápasech jako utržený ze řetězu

Po hrozné porážce na ledě Vítkovic, kdy do klece Severočechů spadlo osm branek v prvních čtyřiatřiceti minutách, se hra Liberce opět zvedla. Nejprve modrobílí slavili úspěch proti silnému Hradci Králové, který odhodlaným výkonem porazili doma 5:2. Na ledě Slavie sice přišel kolaps a Bílí Tygři ztratili dvoubrankový náskok ve třetí třetině, nakonec ale v samostatných nájezdech vybojovali bod navíc.

Liberecké šelmy to ale nemají lehké, na ledě jim totiž chybí kapitán a člen české reprezentace pro Soči, Petr Nedvěd. Ten by měl chybět ve Zlíně a také v domácím zápase proti Třinci, příští týden by se ale měl vrátit do hry. Ofenzivu zatím táhne slovenský ostrostřelec Martin Bartek, jenž má velmi úctyhodnou formu. V posledních čtyřech duelech nasbíral hned dvanáct bodů (!) a v produktivitě extraligy je třetí za Petrem Tonem a Jaroslavem Hlinkou ze Sparty.

Dobrou zprávou pro modrobílé je, že se do akce po měsíci a půl vrací útočník Tomáš Filippi. Ten se v rámci návratu do hry zúčastnil také středečního zápasu Benátek v Berouně, kde v poslední minutě snižoval na 2:1. Mimo hru naopak budou obránce Jakub Čutta a brankář Marcel Melicherčík, jehož nejspíš nahradí v kleci Marek Schwarz, pro nějž to bude první souboj s Ševci v letošní sezoně. Jak se jemu a všem Bílým Tygrům na zlínském ledě povede, můžete sledovat v pátek od 17:30 na onlajny.com.

Útočníci:

Martin Bartek  43 (26+17)
Petr Nedvěd    36 (13+23)
Tomáš Bulík    22  (9+13)

Obránci:

Jiří Hunkes    14 (2+12)
Jan Výtisk      9 (4+5)

Brankáři:

Marcel Melicherčík (1 508 minut) 2,59 branky na zápas/úspěšnost 91,06 %
Marek Schwarz        (854 minut) 3,58 branky na zápas/úspěšnost 90,21 %

Posledních pět zápasů

35. kolo: Pardubice – Liberec    4:1