Urban jede s reprezentační „18“ na Hlinkův Memoriál, tři Tygři se „17“ do Švýcarska

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Celkem čtyři liberečtí hráči figurují v reprezentačních kádrech pro blížící se akce výběru do sedmnácti a osmnácti let. Útočníci Matěj Psota s Josefem Mikyskou a obránce Michal Plutnar pojedou na turnaj pěti do švýcarského Huttwilu, Patrik Urban s o rok starším týmem na tradiční Memoriál Ivana Hlinky do Břeclavi. Obránce Michal Beránek se naopak vrátil s dvou zápasového testu výběru do šestnácti let, který si zahrál proti stejně starým Slovákům. S juniorskou reprezentací je tento týden ve Švýcarsku Michal Bulíř.

V srpnu čeká na mládežnické reprezentační výběry několik akcí. Tým do osmnácti let, který je složen především z hráčů narozených v roce 1993, má na programu tradiční Memoriál Ivana Hlinky, který se koná Břeclavi a Piešťanech. Ve výběru trenérů Šolce a Hostáka nechybí ani liberecký útočník Patrik Urban. Turnaj začíná 9. srpna zápasem ČR – USA, už o dva dny před tím si ale Češi zahrají přátelák s Kanadou.

Výběr do sedmnácti let s útočnou dvojicí Psota – Mikyska čeká od 18. do 22. srpna ve Švýcarsku souboj s USA, Slovenskem, Německem a na závěr domácím Švýcarskem. Do Huttwilu navíc s týmem pojede i nová posila libereckého dorostu obránce Michal Plutnar, který přišel během léta z Havlíčkova Brodu.

Koncem července měla na programu dvě přátelská utkání se Slovenskem reprezentace do šestnácti let. V jejím výběru se objevil i obránce Michal Beránek. První zápas se hrál v Skalici a Slováci ho vyhráli jasně 7:2, o den později se hrálo na broumovském ledě a Češi svému soupeři porážku oplatili a radovali se z výhry 8:2.

Do konečné nominace reprezentační dvacítky na turnaj ve Švýcarsku v Arose, který se koná tento týden od 6. - 8. srpna je i útočník Michal Bulíř, který se na tuto sezónu připravuje již z prvoligovou farmou v Benátkách.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR