Útočník nebo obránce? Univerzál Petr Ulrych si zvyká na novou roli v týmu

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Obránce Petr Ulrych. Teda pardon. Od třetího čtvrtfinále útočník Petr Ulrych si zvyká v týmu Bílých Tygrů na novou roli. Ve smečce hladových šelem se už třetí zápas adaptuje na pozici útočníka, kdy hraje klasické bránící levé křído. „Na psychiku je to těžké, ale dá se to,“ vyzradil nový forvard Liberce.

Petře, gratuluji k postupu do semifinále. Jaká to byla série s Českými Budějovicemi?
Série to byla hodně těžká. Tenkrát, když jsme s nimi hráli v play-off, tak to také nebylo jednoduché. Dnes byla obrovská euforie a zápas měl vše, co k němu patří.

Ty poslední tři zápasy hraješ na pozici útočníka, i když jsi klasický bek. Jak se Ti nová role líbí?
Je to těžké na psychiku. Musíš nastartovat, že jsi útočník a pak zase obránce, protože Tě trenéři točí jak vepředu, tak i vzadu. Dá se to. (dodá s úsměvem).

Na jaké pozici jsi vlastně hrál?
Levé křídlo.

Nejtěžší bylo asi čtvrté utkání na ledě Českých Budějovic, říká Petr Ulrych, nový útočník Severočechů

Takže to Ti obranná hra nemusela být zase tak cizí.
Ano, přistupuji k tomu jako kdyby vzadu hráli tři beci.

Oba liberečtí brankáři si pochvalovali, jak vy obránci padáte do střel.
Určitě! Měli jsme plán, že co zblokujeme my, je jenom dobře. Pokud dokážeme něco pochytat, tak oni už pochytají ten zbytek. My to můžeme zaledovat a oni mají větší klid. (Smích).

V prvních dvou zápasech jste inkasovali devět branek, ale teď ve třech po sobě jen dvě. Co jste změnili?
Nic, jen jsme začali dodržovat systém hry a to je ten klíč k úspěchu. České Budějovice mají hodně praváků, takže jsme si museli dávat pozor na jejich střely od modré.

Máte v nohách pět bitev. Která byla nejtěžší?
Nejtěžší zápas byl asi druhý na ledě Českých Budějovic, kdy jsme vedli 2:1. My jsme byli v pohodě, ale Mountfield hrál doma, takže si vytvářel tlak.

Dvakrát bylo ve čtvrtfinále v hledišti Tipsport areny vyprodáno a jednou skoro plný barák. To musí hráče asi hodně hnát kupředu?
To je jasný. Pokud máš v zádech takový fanoušky, tak…. Máš z toho takové smíšené pocity a všichni jsou v euforii.

To bylo asi vidět na Marku Pincovi, který chytil těsně před koncem do lapačky tutovku. Asi to musí všechny okolo vyhecovat.
No, to bylo. Neskutečné. Určitě ho to vyhecovalo a také rozčílilo. (Smích)

Co tak Marka rozčílilo?
Že jsme to zase propustili k němu a nechali tam samotného hráče. Byl tam trochu hec a vztek na obránce.

Jste první semifinalisté letošního play-off. Čeká vás teda delší pauza. Jak jí budete trávit?
Někteří kluci mají rodiny, takže budou chtít určitě strávit nějakou dobu s nimi. Pak samozřejmě budeme regenerovat. Máme tu v Liberci k dispozici špičkové zázemí a každý si to dá podle svého gusta tak, aby se připravil na dalšího soupeře.

Děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR