Ohlasy k zápasu

Už bylo načase, oddechl si po první výhře Tygrů Antonín Dušek

L i b e r e c - Bílí Tygři v pátek večer ukořistili své první body v letošním ročníku European Trophy. Dvěma body se na tom podílel pozdější hráč utkání Antonín Dušek, jemuž se povedlo zápas ovlivnit, ačkoli byl centrem až čtvrté formace. Nejprve asistencí pomohl svému celku vytvořit dvougólový náskok, poté se brankou postaral o jeho obnovu.

Tondo, letos první výhra. Asi už vám spadl kámen ze srdce...
Už bylo načase. Několikrát jsme měli zápas dobře rozehraný, ale pak jsme ho ztratili. Dnes to také vypadalo ke konci dramaticky. Měli jsme to dohrát lépe, abychom mohli být v klidu.

Co myslíš, že ten dnešní zápas rozhodlo?

Antonín Dušek: Finové hodně bruslí a dohrávají souboje.
Rozhodlo nakonec, že kluci skvěle ubránili ten tlak na konci. Jinak myslím, že jsme byli v celém zápase efektivnější.

Čím to je, že se vám tak nedaří ke konci třetí třetiny?
Kdybychom to věděli, tak to změníme. Byla škoda toho faulu. Pětiminutové oslabení je příliš dlouhé. Oni pak navíc měli přesilovku pět na tři, kterou zahráli výborně. Měli jsme se vyvarovat faulů a myslím, že bychom to dohráli v klidu.

Ty ses nakonec stal hráčem utkání, ačkoli jsi hrál až ve čtvrté lajně...
Když hráč dostane na ledě prostoru méně, tak to chce i trochu štěstí. Abychom pak mohli skórovat, tak musíme využít prakticky každou naší šanci, protože jich tolik není. Navíc jsme to i dobře sehráli.

Nyní vás čeká další finský soupeř, TPS Turku. Čekáte něco podobného?
Asi ano, čekáme podobný hokej. Finové hodně bruslí a dohrávají souboje. Hodně bruslí ve třetině, kam se jim spouštějí beci, což je obtížné bránit. Myslím si, že to bude hodně podobné utkání.

Tondo, díky a ať se daří!

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner