Ohlasy k zápasu

Už jsem odehrál i lepší zápasy bez bodu, podotkl jeden z hlavních zlínských katů Jakub Valský

Liberec - Útočník Jakub Valský sice odehrál po návratu z KHL jen pět duelů, ale už teď je jasné, že se rozehrává do zajímavé formy. Tygři s ním v sestavě vyhráli všechna utkání, přičemž Valský přispěl dvěma brankami. "Věděli jsme, do čeho jdeme," ujistila liberecká jednasedmdesátka po výhře nad Zlínem.

Jaké si odnášíš dojmy z duelu se Zlínem?
Získali jsme tři body, takže jen ty nejlepší!

Je to nejpovedenější zápas po návratu z KHL?
Když se někdo podívá na body, tak ano, ale myslím si, že už jsem odehrál i lepší zápasy bez bodu.

Jaké jsou prozatímní pocity z tvého návratu?
Určitě nejlepší. Od té doby, co jsem se vrátil, tak jsme vyhráli všechny zápasy, což je super.

Vaše formace dnes obstarala hned tři branky. Co bys řekl k této nově vzniklé spolupráci?
Měli jsme šance v každém zápase, ale dosud se nám nedařilo je proměňovat. Proti Zlínu se nám to konečně podařilo. Michal Bulíř pózuje

Myslíš, že by se hra Liberce mohla opírat o vaši formaci?
Určitě ne. Naše hra je rozdělená na celý tým a všichni se snažíme hrát stejný systém. O ty góly se vždycky někdo podělí, ale není to tak, že bychom hráli vyloženě na jednu lajnu.

Zlín porážel mnoho favoritů. Měl jsi před utkáním obavy?
Samozřejmě jsme o tom věděli. Hodně změnili svoji hru a prezentují se trochu jinak. Já jsem tady tedy nebyl, takže jsem moc nevěděl, jak hráli předtím, ale koukali jsme na video. Určitě jsme to nepodcenili a věděli jsme, do čeho jdeme.

Co vlastně bylo klíčem k vítězství?
Dobře začít a nic nepodcenit. Hráli jsme naplno a šli jsme do každého souboje. Dodržovali jsme taktiku, kterou jsme si určili.

Odehrál jsi jen pár zápasů a rázem jsi opět jedním z lídrů, který rozhoduje zápasy...
Vůbec nejsem žádný lídr. My hrajeme týmově a nemáme žádného lídra. Hold v tomto utkání to tak vyšlo, že jsem dal gól já. Příště ho může dát někdo jiný. Michal Bulíř pózuje

Hraje v tvém bodovém obrození roli staré známé liberecké prostředí?
Je jasné, že to na mě působí. Je to jednodušší, věděl jsem, do čeho jdu. Ty věci jsou podobné jako vloni a dobře se mi na ně navazuje. Ještě je otázkou času, kdy naberu potřebnou kondici a vrátím se do pořádného tempa.

K tvému gólu: dalo se po krásné kombinaci prázdnou bránu netrefit?
Bylo to skvěle sehrané a vyplynulo to ze hry. Už jsem chtěl z toho místa odjet, ale Jelen (Petr Jelínek) mi to tam skvěle posunul a já to dával do prázdné. Jak už jsem říkal, takových situací už jsem měl poměrně dost v předchozích zápasech, ale pokaždé se to nějak odrazilo. On to je ve finále gól, jako kdyby tam ten brankář stál, protože to vůbec není lehké trefit přes clonícího beka.

Cítíš, že už jsi zpátky?
Akorát první zápas jsem trošku tahal nohy a pak už to bylo dobré. Měl jsem jen smůlu, že jsem nemohl dát gól, ale důležité je, že se nám dařilo vyhrávat. Horší by bylo, kdyby se nám nedařilo. Michal Bulíř pózuje

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner