Už mi stačilo jen trefit prázdnou branku, usmívá se premiérový střelec Melancon

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Tygři zvládli důležité utkání s Litvínovem a připsali si cenné tři body. Do zápasu vstoupili lépe a už po první třetině měli na svém kontě dvoubrankový náskok, který už udrželi a nakonec zvítězili 3:0. Velkou měrou se na výhře podílel T.J. Melancon, který vstřelil svůj premiérový gól v libereckém dresu. „Ještě nevím, kolik mě to bude stát, ale asi hodně," směje se kanadský obránce.

Jak bys zhodnotil utkání s Litvínovem?
Byl to skvělý zápas. Podali jsme dobrý týmový výkon, udrželi jsme si systém, který jsme si před zápasem nastavili. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce, což nás samozřejmě velmi těší.

Oproti minulým zápasům jste byli aktivnější v předbrankovém prostoru. Bylo to součástí taktiky, kterou jste si nastavili?
Ano, to byl náš plán. Chtěli jsme se hodně tlačit do brány a dát ty “špinavé” góly. Dokázali jsme to přenést do hry, což zafungovalo a pomohlo nám to k výhře.

V porovnání s minulými koly jste ani nestrávili tolik času na trestné lavici...
Jojo, chtěli jsme být více disciplinovaní, což se nám nakonec povedlo. Určitě nám to hodně pomohlo.

Po delší době jste udrželi čisté konto. Mohlo by vám to psychicky pomoci do příštích zápasů?
To je taky hodně důležité. Gólman zachytal skvěle a obrana před ním fungovala taky dobře. Doufám, že na to v dalších utkáních navážeme.

Po krásné akci jsi vstřelil svůj první gól v libereckém dresu. Jak jsi tu situaci viděl ze svého pohledu?
Kuba Klepiš to sehrál skvěle, podržel si kotouč a pak mi to dal před prázdnou branku. Mně se už stačilo jen trefit.

Už ti kluci v kabině řekli, kolik tě první gól bude stát?
Ještě ne, ale mám tušení, že to bude hodně. (smích)

V závěru zápasu došlo k pěstnímu souboji mezi Adamem Klapkou a Aaron Irvingem. Pro český hokej to není tak typické, překvapilo tě to?
Nepřekvapilo. V dnešním hokeji už sice není k vidění tolik bitek, ale když se něco semele, tak to je jedině dobře. Byla to skvělá bitka, oba kluci předvedli dobrý výkon.

Jak se ti zatím jinak líbí v Liberci?
Je to krásné město. Pro mě je super to, že hodně lidí mluví anglicky, všichni jsou milí, zatím si to tu moc užívám.

Co říkáš na atmosféru na českých stadionech?
Je skvělá. Je to jiné než v Kanadě, tady je to trochu bláznivější, ale moc mě baví hrát před zdejšími fanoušky.

T.J. Melancon po vstřelené brance

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR