V pátek na Vítkovice

Date of publication Author Marcel Voneš

L i b e r e c - Po Znojmu přijede pod Ještěd další soupeř z Moravy. Poslední zápas před reprezentační přestávkou určitě slibuje zajímavý souboj Tygrů s bojovnými Ostravany.

Zprávy z kabiny Vítkovic

Sezóna nezačala Ostravanům dobře. Po velmi slibných výsledcích v přípravě přišlo vystřízlivění, když po pěti kolech neměli na svém kontě ani jeden bod. Mluvilo se o odvolání trenéra Miloše Holaně. Týmu příliš nepomáhal ani gólman Marek Pinc, který si také vybral slabší období. V šestém kole se Vítkovičtí dočkali. Proti dobře hrajícím Karlovým Varům vybojovali výhru 1:0. Tímto výsledkem nastartovali čtyřzápasovou sérii, ve které neztratili ani bod. Naprázdno odjeli z ČEZ areny i Bílí Tygři.

Předešlá dvě kola však byla pro Vítkovice opět ve znamení proher, když nejprve podlehly Varům a den na to pražské Spartě. Stabilní výkony již předvádí Marek Pinc, který se nyní může společně s Milanem Hniličkou pyšnit úspěšností přesahující 94%. Vrásky přidělává Miloši Holaňovi střelecká produktivita. Až na první útok s reprezentanty Irglem a Hubáčkem na křídlech, se zbytek týmu včetně Jiřího Burgera zatím trápí. V počtu vstřelených gólů jsou na tom nejhůře ze všech týmů. "I když třikrát po sobě hrajeme venku, pokud nepřivezeme nějaké body, bude to určitě špatně. Bohužel dlouhodobě máme problémy s koncovkou a přesilovkami, přestože na tom neustále pracujeme,“ dodal vítkovický lodivod.

Předpokládaná sestava:

Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, Chmelíř, Jurečka, Hudec - Irgl, Procházka, Hubáček - Kropáč, Burger, Krenželok - Mikulík, Káňa, Köhler - Tomášek, Seman.

Z kabiny Liberce

Liberečtí, povzbuzeni výhrou na Slavii, určitě půjdou do posledního zápasu před reprezentační přestávkou řádně nažhaveni a s odhodláním nedarovat soupeři ani bod. Trenéru Palečkovi se do sestavy vrací centr první formace Jan Plodek, který by se měl zařadit opět k Víškovi s Klimentou. Naopak ještě nebude moci počítat s dalšími Jany – Holubem a Tomajkem. Tygry určitě nečeká lehký zápas, což ví i Josef Paleček: “Vítkovice jsou nevyzpytatelné, budou hodně těžkým soupeřem. Chceme potvrdit naší sílu v domácím prostředí.“

Pár vět řekl k pátečnímu zápasu i Václav Pletka: “Je to poslední zápas před reprezentační přestávkou a my bychom ho chtěli vyhrát. Vítkovice hrají dobře, mají výbornou formaci s Irglem a Hubáčkem, ale nelze se soustředit jen na ni. Gól tam je schopný dát každý, je potřeba si pohlídat celý tým. Věříme, že přijde hodně lidí a podpoří nás."