VIDEO: Brankář Jakub Hrstka v Jablonci skóroval! Roste ve mně hlad, říká

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Jablonec nad Nisou - Situace, která se tak často nevidí. Situace, která je snem pro každého z brankářů. Gólman Jakub Hrstka, který je na hostování z Liberce v Jablonci nad Nisou, poslal kotouč v duelu proti Mělníku přesně do soupeřovi klece. „Zkusil bych to i za stavu 4:3, ale musel bych si být jistý, že nezaviním vyrovnávací branku," prozradil tygří odchovanec.

Jak zápas proti Mělníku probíhal?
Utkání bylo velice vyrovnané, koneckonců to byl zápas o první místo nadstavby. Mělník má poměrně kvalitní útok a bylo pro nás těžké čelit tlaku, který vytvářel.

Co přímo gólová situace?
Do konce zápasu zbývala necelá minuta a po brance na 5:3 soupeř podruhé zkusil hru bez brankáře. Toho jsem si samozřejmě všiml a doufal jsem, že soupeř nahodí kotouč. K mému štěstí opravdu nahodil o mantinel a já už pak jen doufal, že to trefím.

Vstřelit gól je asi tajným snem každého brankáře, že?
Ano, myslím si, že by to chtěl jednou dokázat každý. Můj sen to byl také a jsem ohromně šťastný, že jsem si ho splnil.

„Gól? Chtěl by ho jednou vstřelit každý brankář!"

Zkoušíte střílet často, když je příležitost?
Na trénincích to s ostatními brankáři zkoušíme vlastně denně. Při zápase jsem nikdy předtím neměl tu příležitost. Myslel jsem na to při každé power–play soupeře, ale nebyla nikdy šance to doopravdy zkusit.

Co vám proběhlo hlavou, když puk mířil na branku?
Hlavně jsem doufal, že dojede do branky, protože kotouč šel těsně kolem levé tyče. Ale, jak se dostal za čáru, tak už to byla euforie.

Jakub Hrstka ve střehu

Co oslava? Plánoval jste ji někdy, nebo to byla čistě spontánní záležitost?
Nad oslavou jsem přemýšlel snad tisíckrát, ale jak to přišlo, byla to tak obrovská euforie, že i na svoji oslavu jsem málem zapomněl. Ale nakonec jsem si přece jen zatancoval, jak jsem to měl v plánu.

Zkusil byste vystřelit i za stavu 4:3?
To je těžká otázka. Zřejmě ano, ale jen za situace, která by nebyla riskantní natolik, že bych mohl zavinit vyrovnávací gól.

„Budu to zkoušet i nadále a doufám, že si tento krásný moment zopakuji."

Co vám na gól říkali spoluhráči a trenéři?
Spoluhráči z toho měli obrovskou radost, také hned na mě začali všichni skákat a oslavovat se mnou. Následně jsem dostal spoustu pochval jak od spoluhráčů, tak od trenéra.

Budete se to teď snažit zkoušet ještě častěji, nebo máte splněno? Říká se, že s chutí roste hlad.
Ve mně určitě hlad roste. Budu to zkoušet i nadále a budu doufat, že si tenhle krásný hokejový moment zopakuji.

Oslavil jste to nějak? Třeba odpočinkem, nebo se spoluhráči?
Spíš tím odpočinkem, který jsem po náročném zápase potřeboval. Určitě ale došlo i na nějakou lehkou oslavu v kabině.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu