Věřil jsem, že scénář bude stejný jako včera, smutní Lukáš Krenželok

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Otevřel skóre a ještě přihrál na gól Marku Zacharovi. Lukáš Krenželok byl vyhlášen nejlepším Tygrem druhého semifinálového utkání, přesto po zápase nemohl mít radost, prodloužení totiž tentokráte dopadlo příznivě pro hosty z Brna. "Jdeme dál. Myslím, že nás čeká dlouhá série," uvažuje.

Další prodloužení, tentokrát však se smutným koncem. Jak moc taková porážka bolí?
Bolí. Série je každopádně 1:1, jedeme dál! Samozřejmě nás to ale mrzí. Dvakrát jsme vedli, nakonec prohráli v nastaveném čase. Jedeme do Brna urvat dobrý výsledek.

Dneska, na rozdíl od toho prvního utkání, nerozhodovaly přesilovky. Kometa hrála dvakrát proti třem, přitom se často říká, že kdo nevyužije dvojnásobnou výhodu, nezaslouží si vyhrát...
Vidíte, a přesto zápas vyhráli. Na ledě nejde o to, co se říká. Často to jsou trošku nesmysly. Dvakrát nevyužili pět na tři, přesto dnes uspěli.

Zejména ve druhé třetině skvěle fungovala souhra ve vaší formaci, jejíž součástí je rychlý Marek Zachar. Co bys k jeho výkonu řekl?
Mára je lehoučký. Jakmile to rozjede, není vůbec legrace se na něj navázat a nějak ho dohánět. Hraje výborně, v lajně nám hodně pomáhá. Je opravdu rychlý. Brněnští s ním mají problémy, my ho tedy musíme zkusit ještě více využívat.

Čekal jsi od něj tu přihrávku z otočky při brance na 1:0?
Čekal jsem to. Taky jsem si trošku křikl a on to udělal výborně.

"Oslabení jsou náročná, točí se tam pár lidí"

Teď se série stěhuje do Brna, co od zápasů tam očekáváš?
Myslím, že to bude podobné jako doma. Oni půjdou do nás, my půjdeme do nich. Podle mě to bude vyrovnané, rozhodovat mohou přesilovky.

Dvě prodloužení za sebou, necítili jste už nějaký úbytek sil?
Rozhodně, prodloužení nám síly brala. Hlavně jsme hráli v oslabení, ke konci už toho bylo dost. Není to příjemné, o to víc, když se hraje s Kometou, která má dobrou přesilovku. Točí se tam pár lidí, je to náročné. Teď ale dobře zregenerujeme a jdeme dál!

V obou domácích zápasech jste faulovali těsně před koncem řádné hrací doby, což určitě nebylo příjemné.
Určitě. Není to příjemné, když jdete do prodloužení ve čtyřech. Nemělo by se nám to stávat, přesto jsem věřil, že scénář bude stejný jako včera. Bohužel, nepovedlo se. Je to 1:1 a jdeme dál. Myslím si, že nás čeká dlouhá série.