Aktuální zprávy

Vítězné severočeské derby tygřích gamerů! V 5. kole EHL přehráli Litvínov 4:1

Liberec - Pátý zápas, čtvrtá výhra. Bílí Tygři v ENYAQ Hockey League narazili ve čtvrtek na Litvínov, s nímž svedli severočeské derby rovnou ve studiovém duelu. A ukázali, že na prvním místě tabulky nejsou náhodou. Utkání ovládli celkově 4:1 na zápasy.

Základní část ENYAQ Hockey League se hraje formátem celkem pěti zápasů v rámci kola, kdy na sebe nejprve jedničky obou týmů, následně nasazené dvojky a trojky. Následují dva souboje ve formátu dva na dva. Za každý vyhraný zápas dostává tým bod, celkový počet bodů se pak propíše do konečného skóre.

Bílí Tygři Liberec - HC VERVA Litvínov 4:1

Výhra se začala rodit už v souboji jedniček, kde Dzouvi narazil na Winciho. V první polovině zápasu si vytvořil těsné vedení 2:0 a i přes snahu litvínovského gamera nakonec náskok hlídal, až k závěrečné siréně dokráčel s konečným skóre 5:2.

Ve druhém utkání DannyZedlo vyzval Kumbika, který papírově patří mezi nejúspěšnější české gamery. Liberecký hráč se přesto dostal v první třetině do vedení, nakonec ale Litvínov otočil vývoj a zvítězil vysoko 6:2, čímž srovnal skóre série na 1:1.

Souboj trojek nabídl další zajímavou podívanou, když první gól padl až takřka v jeho polovině. DoubleMaca se proti litvínovskému TheNotorikovi dostal do vedení, Litvínov vzápětí srovnal. Od té doby ale patřil zápas libereckému gamerovi a DoubleMaca nakonec zvítězil 4:1.

Série se přesunula ke čtyřhrám, které zahájili Dzouvi s DannyZedlem proti Wincimu a Kumbikovi. Tygři si sice vytvořili vedení, skóre ale dlouho zůstávalo těsné. Zlom přišel až od stavu 3:2 pro Tygry, od kterého už úřadoval jen náš tým a došel si pro vítězství 5:2.

Tím bylo o vítězi celé série rozhodnuto, přesto si Dzouvi a DoubleMaca připsali ještě čtvrtý bod. V závěrečném utkání proti Wincimu a TheNotorikovi šlo takřka o jasnou záležitost, v níž postupně narůstalo tygří vedení a zastavilo se na konečných 9:1.

Celou sérii ovládli Dzouvi, DannyZedlo a DoubleMaca 4:1 a navýšili své bodové konto na 12, s čímž se stále drží na první příčce. Tu budou už v neděli hájit proti Plzni, nezbývá tedy než věřit, že si skvělou formu udrží!

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Vítkovice Ridera
Bílí Tygři Liberec