Vojtěch Jiruš: Nejsem moc typ hráče který by se rval, ale při derby mi jednou ujely nervy

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - V derby proti Mladé Boleslavi skóroval Vojtěch Jiruš dvakrát! Tento juniorský útočník měl možnost si zahrát za českou hokejovou reprezentaci do 18 let v zápase proti Rusku. „Je to pro mě obrovská motivace do budoucna,“ svěřil se Jiruš, který stíhá odehrát zápasy jak za juniorku, tak i za Benátky.

Jak bys zhodnotil zápas s Mladou Boleslaví?
Výborný zápas. Bylo to na malém hřišti. Hráči Mladé Boleslavi byli brusliví. Měli jsme perfektní atmosféru a jsem rád, že jsme vyhráli.

Bylo to derby. Napětí bylo vidět i na ledu, nechyběly strkanice. Zapojil ses do nějaké?
Byl to hodně vyhrocený zápas, bylo to přeci jen derby. Nedali jsme nic zadarmo. Nejsem moc typ hráče který by se rval, ale jeden zákrok na mého spoluhráče se mi nelíbil, tak mě trochu ujely nervy.

Čekají vás dva venkovní zápasy v Plzni a Karlových Varech. Budete se na ně nějak speciálně připravovat?
Asi budeme. Budou to určitě těžká utkání a chceme být připraveni.

V derby jsi vsítil dva góly! Jak bys jednotlivé góly popsal?
Při prvním gólu mi puk posunul spoluhráč, Adam Najman, přebruslil jsem jednoho obránce a dloubl jsem kotouč nad rameno brankáře. U druhého gólu mi opět Adam Najman vybojoval a vypíchl puk, já jsem se jen otočil a vystřelil jsem.

Jak se ti v Turnově hrálo? Byl jsi tady i před rokem?
Líbilo se mi tady, mají moc pěkné zázemí. Hrál jsem v Turnově i před rokem proti Spartě, takže jsem to tady trochu i znal (smích).

V Příbrami jsi hrál v dresu české reprezentace do 18 let proti silnému Rusku. Jaký to byl pocit?
Bylo skvělé reprezentovat Českou republiku. Je to obrovský motivace do budoucna.

A bodoval jsi proti Rusku?
Bohužel ne. Můj gól nebyl uznaný, protože jsem puk za brankovou čáru dokopnul.

Hraješ mimo juniorku i v dresu Benátek. Jak ti střídavé starty vyhovují?
Vyhovují! Většinu zápasů hraji za Benátky. Jediná nevýhoda je, že se hraje ve všední dny a musím zápasy skloubit se školou. Jinak jsem za tu příležitost rád. Hokej v první lize je fyzicky náročnější a hraje tam spousta zkušených hráčů, i proto je to těžší.

V Benátkách jsi vůbec nejmladší útočník. Víš třeba, jak tě vnímají soupeři?
Nějak to nevnímám. Když vidím nějakého většího obránce, tak vím, že na tyhle hráče si musím dávat pozor. Neřeším, kdo je za mnou. Hraji svoji hru takhle proti všem obráncům, nezáleží, kdo jsou.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR