Vojtěch Polák: Na sezonu se po pauze moc těším, makal jsem hlavně na fyzičce

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - V minulém ročníku Vojtěch Polák a Tomáš Trunda zářili. Za osmou třídu i kategorii U15 působili jako perfektně sladěná dvojka a rozhodovali zápasy. Oba se teď přesunuli do akademické U16, kde se budou snažit prosadit. „Chtěl bych hrát v základu, to je můj cíl. S týmem bych se také rád dostal na republiku a tam udělal co nejlepší výsledek," říká odhodlaně Vojtěch Polák.

Připravuješ se s kategorií U16. Jak se těšíš na novou sezonu s akademickým týmem?
Po dlouhé pauze se těším moc. S klukama jsme se dlouho neviděli, takže se těšíme, až si pořádně zahrajeme.

Co letní příprava, máš ji rád? Jak probíhala?
Upřímně mám radši tréninky na ledě než suchou. Byla klasická, běhali jsme, posilovali a nabírali sílu na novou sezonu.

„Výhra 7:1? Musíme zlepšit napadání a rozebírání hráčů"

V prvním přípravném utkání se ti povedlo skórovat, lepší start sis asi přát nemohl, že?
Jsem rád, že se mi první zápas povedl. Doufám, že se celému týmu bude dařit i dál.

Jak vypadal první přátelák? Je na hře co zlepšit i přes výhru 7:1?
V úvodním duelu se nám dařilo. Dali jsme 7 gólů a myslím, že jsme předvedli dobrý výkon. Pořád je ale co zlepšovat, konkrétně třeba napadání a rozebírání hráčů. Vojtěch Polák rozhovor foto 2

A co druhý zápas proti Pardubicím?
První dvě třetiny jsme nebruslili a i proto jsme prohrávali. Ve třetí třetině jsme ale začali tahat za jeden provaz a začali jsme bruslit. Byli jsme obětavější a do každého souboje jsme šli naplno, díky tomu se nám podařilo vyrovnat. Na nájezdy jsme bohužel prohráli. V dalších zápasech musíme odmakat všechny třetiny a vyhnout se podobnému průběhu.

Minulou sezonu v osmičce jste s Tomášem Trundou zářili. Bude obnovena spolupráce i letos a jak se ti s ním hraje?
S Tomášem se mi hraje dobře, na ledě o sobě víme. A je fajn, že jsme dobří kamarádi a spolubydlící na hotelu. Byl bych rád, kdybychom spolu hráli i letos.

„V U16 je hokej rychlejší i tvrdší s větší konkurencí"

Stihl jsi už teď poznat nějaké rozdíly mezi osmou třídou a kategorií U16?
V šestnáctce už je o hodně rychlejší hra, než byla v osmičce. Je to i o dost tvrdší, na každý souboj se musíme připravit. V týmu je větší konkurence, ale máme i větší kabinu.

Vojtěch Polák rozhovor foto 4

V čem si myslíš, že máš nedostatky a co ti naopak jde?
Nedostatky mám v obraně a musím zamakat hlavně na fyzičce. Myslím si, že umím vytvořit gólovou šanci pro spoluhráče.

Vloni brala U16 bronzové medaile, takže před sebou máte bezesporu náročnou sezonu. Jak bude těžké úspěch obhájit?
Kluci minulou sezonu nasadili laťku vysoko a my s týmem doufáme, že se nám podaří být minimálně stejně dobří. Jednoduché to ale určitě nebude.

Pracoval jsi v létě na nějaké konkrétní dovednosti?
Pracoval jsem hlavně na fyzičce.

Kladeš si nějaké osobní i týmové cíle do příští sezony?
Chtěl bych hrát v základu, to je můj cíl. Týmovým cílem je účast na závěrečném republikovém turnaji a tam poté urvat co nejlepší možný výsledek.

Vojtěch Polák rozhovor foto 5

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu