Všechno pro mě bylo nové, říká Jakub Čutta.

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Letos poprvé nastoupil v české nejvyšší soutěži a hned na sebe upozornil tak, že si ho všiml trenér hokejové reprezentace a pozval ho na Karjala Cup. O tom, jaké to pro obránce Jakuba Čuttu bylo, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jakube, s jakými cíli jsi na Karjala Cup odjížděl?

S jakými cíli? No já jsem vlastně ani žádné cíle neměl. Mě už hodně překvapila samotná pozvánka do reprezentace. Chtěl jsem se samozřejmě ukázat v co nejlepším světle a nezklamat důvěru, kterou jsem pozvánkou dostal.

Jaké bylo přivítání v kolektivu?

Tak přivítání v kolektivu bylo parádní, hodně mi pomohla přítomnost Lukáše Zíba, takže s tím nebyl žádný problém, spíš naopak.

Co tě v reprezentačním dresu nejvíce překvapilo

Hodně mě překvapila atmosféra, kterou dokázali vytvořit fanoušci při obou domácích utkáních, jak v Sazka Areně, tak i v Plzni. Jinak se dá říci, že mě překvapilo úplně všechno, protože pro mě bylo úplně vše nové a vše bylo pozitivní.

Jak byl pro tebe turnaj náročný po fyzické stránce, kdy jste hráli dva zápasy za 48 hodin.

Na tohle jsem zvyklý z Ameriky, protože tam se hrají třeba i tři zápasy ve třech dnech. Takže s tímhle jsem naštěstí žádné problémy neměl, díky tomu, že jsem na to byl z minulosti zvyklý.

Jsi spokojen s výkonem svým a s výkonem týmu?

S výkonem týmu jsme byli spokojeni všichni a co se týče mého výkonu, tak bych to nechal na někom jiném, ať ho zhodnotí.

Jak moc ti pomohla přítomnost spoluhráče Lukáše Zíba

S Lukášem jsme bydleli na pokoji a díky němu bylo vše daleko jednodušší. Pomohl takřka ve všem a chci mu za to poděkovat.

Jakube i já tobě děkuji za rozhovor a přeji pevné zdraví a mnoho úspěchů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu