Výhra v prvním zápase je ideální. Snad nás nakopne, věří Jaroslav Kudrna

Date of publication Author Sanny Muharem

Sobotní podvečer s sebou přinesl první zápas semifinálové bitvy. Pardubičtí hokejisté na svém ledě přivítali Liberec. Domácí tým se sice dostal v úvodu utkání do vedení, ale především díky týmové hře hostů se nakonec radovali svěřenci trenéra Jiřího Kalouse. Hlavní postavou utkání byl bezesporu střelec hattricku Jaroslav Kudrna. „Beci tam předváděli neskutečné věci, gólman také podržel. Jsme rádi, že se nám společnými silami podařilo zvítězit,“ říká bezprostředně po zápase.

Liberečtí se museli oklepávat již v úvodu. Studenou sprchu však přečkali a pak už byl na ledě jen jeden tým. Severočeši dokázali udeřit pokaždé v ten pravý čas, a proto se také ujali vedení v sérii 1:0. „Ideální pro celé mužstvo. Super začátek série, chybí ještě tři kroky nahoru a jsme tam,“ prohlašuje úvodem Jaroslav Kudrna.

Oproti Pardubicím měli Tygři k dispozici delší přestávku. Poté, co se vypořádali s Českými Budějovicemi 4:1 na zápasy, na ně čekala více než týdenní pauza. Možná i díky tomu ukořistili výhru. „My jsme se připravovali dobře. I když to v prvních deset minut nevypadalo, tak jsme si to postupem času pohlídali. Góly v posledních sekundách pro nás byly ohromně důležité. Inkasovat gól takhle v závěru položí každý tým. Odvedli jsme týmový výkon,“ konstatuje střelec hattricku.

Jaroslav Kudrna se radoval z branky v Pardubicích hned třikrát.

Hráči Liberce hráli obětavě. Nebojácně padali do střel, bruslili a chránili svého brankáře. K zemi se proti střelám poroučel dokonce i kapitán Petr Nedvěd, jenž v letošní sezóně utrpěl nepříjemné zranění. Díky zlomené čelisti byl dlouhou dobu mimo hru. „Říkal jsem, že asi nemohl. Musíme padat všichni, ať jsme v jakémkoli věku. Je výborné, že jde příkladem celému mužstvu a hlavně mladým kluků,“ usmívá se liberecký útočník se sedmadvacítkou na zádech.

Pardubice udělaly před semifinále jeden nevídaný tah. Do branky se namísto Martina Růžičky postavil zkušený Dušan Salfický. Ani s ním neměli hostující hráči velké problémy. „Gólmani jsou stejných kvalit. To, kdo nastoupí do utkání, my vůbec neřešíme. Pokaždé to může vychytat někdo jiný,“ dodává jedním dechem.

Jaroslav Kudrna byl hlavním strůjcem vítězství svého celku. Vstřelil totiž tři branky a na ledě představoval pro soupeře velké nebezpečí. Nutno dodat, že svému hattricku šel výrazným způsobem naproti. „První gól si tam srazil do brány někdo z domácích. Poslední trefu jsem dával šťastně. Kotouč se tam tak nějak divně odrazil od domácího obránce a spadlo to tam,“ popisuje své dvě poněkud šťastně trefy. „Osobně jsem to potřeboval. Jsem rád, že to přišlo právě dnes. Je hlavně důležité, že to pomohlo našemu týmu,“ komentuje svůj hattrick.

Takřka každý tým si dává pozor na libereckého kapitána. Ani Pardubice nic nechtěly podcenit. Již od začátku zápasu se k Nedvědovi stavěl zlobr Daniel Rákos. Hokejisté Liberce pak mají více možností na výběr. „Samozřejmě, že pak díky tomu máme více prostoru. Tyhle osobky jsou ale zrádné, někdy to vyjde, kolikrát také ne,“ je si vědom Jaroslav Kudrna.

Nestává se často, že by Liberec vítězil na ledě pardubického mužstva. Domácí celek bude v nadcházejícím duelu pod mnohem větším tlakem, než hosté zpod Ještědu. „Není příjemné, když tým začne prohrou. Jestliže se první zápas prohraje, tak už se pak musí. To znamená, že nás ve druhém utkání nečeká nic lehkého. My se pokusíme hrát podobně jako dnes, třeba to znovu přinese ovoce,“ přeje si.

Do východočeské metropole si našlo cestu bezmála devět a půl tisícovek fanoušků. Jaroslav Kudrna tuto atmosféru dobře zná z minulých let. Nyní si ji znovu okusil. „Semifinále už jsem tady hrál na straně Pardubic, vždy je zde výborná atmosféra. Přijeli také naši fanoušci, za což jim patří obrovské dík,“ chválí své fanoušky na závěr.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR