Vyhráno ještě nemáme, říká Tomáš Vak

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Útočník s číslem dvaadevadesát Tomáš Vak zaznamenal v play-off již pět bodů, poslední dvě branky byly přitom veledůležité. V pátém čtvrtfinále otevřel skóre a zaznamenal tím zároveň vítězný gól, v šestém měření sil, na ledě Slavie, pak potvrdil perfektně provedeným blafákem vítězství Tygrů v nájezdech.

Tomáši, gratuluji k výhře, jaké jsi měl bezprostředně po utkání pocity?

Tak určitě jen ty nejlepší. Když jsme dostali branku na 2:2, tak mi moc dobře nebylo a měl jsem hodně smíšené pocity. Teď cítím obrovskou úlevu a radost, jsem moc rád, že se nám ten autobus podařilo otočit zpátky do Liberce a jsem rád i za to, že si diváci v Liberci budou moct užít rozhodující sedmé utkání.

Váček se prostě umí radovat

Ty jsi dneska byl u gólu, který jsme dostali opět v oslabení. Co k tomu říct?

Hrozný. Už to fakt není možný. Asi to hrajeme nějak moc na riziko, musíme si sednout a promluvit si o tom, abychom to hráli lépe ze zajištěné obrany.

Do prodloužení jste šli oslabení po trestu Šticha. Bylo náročné koncentrovat síly?

Myslím si, že David Štich tam vlítnul dobře, i když jsme za to dostali dvě minuty, protože tam šel ze střídačky. Jardu Kudrnu tam mydlili na střídačce a on ho šel prostě jenom bránit. V kabině jsme si pak řekli, že budeme bojovat i za něj, což se nám nakonec povedlo a vyplatilo.

Teď trochu odlehčená otázka. Minulý gól jsi oslavil takovým skokem plavmo. Dnes ses zase ukláněl, vypadá to, že si tuhle choreografii pečlivě připravuješ…

To opravdu ne, je to hodně spontánní, udělám, co mě v tu chvíli napadne.

Psychická výhoda teď bude na vaší straně, máte za sebou dvě důležité výhry. Jak naložit s posledním utkáním této série?

Určitě necítíme žádné uspokojení, jen se nám podařilo srovnat stav série a nikam zatím nepostupujeme. Rozhodne se až ve středu na našem ledě, takže by bylo velkou chybou, kdybychom si mysleli, že máme vyhráno. Musíme do toho jít naplno a hrát jako v posledním domácím zápase, který byl podle mě nejvíce povedený.

Tomáši, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v rozhodujícím utkání.