Ohlasy k zápasu

Z bitkaře střelec klíčových branek? Ani bych neřekl, usmíval se Vlach

Liberec - Ve finále odehrál Jaroslav Vlach jen dva zápasy, ve kterých byl však hodně vidět. Kdo ale čekal pěstní souboje, mýlil se. Liberecký bijec se blýskl dvěma veledůležitými brankami. "Vědu bych z toho nedělal," hodnotil mladý forvard s nadhledem.

Stal se z bitkaře střelec důležitých gólů?
To bych ani neřekl. Je úplně jedno, kdo ty góly dá. Já jsem rád, že mi to tam spadlo dvakrát po sobě, ale jinak bych z toho vědu nedělal. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli.

Do série jsi vlétl ve velkém stylu. Bylo těžké naskočit do rozjetého finále?
Je to finále, takže to určitě nebylo jednoduché. V Praze mi kluci hrozně pomohli a odehráli jsme spolu super zápas. Když nám to takhle šlape, tak se do toho nastupuje úplně jinak.

Co rozhodlo pátý duel?
Myslím, že rozhodla naše větší vůle. Na konci jsme měli sice trochu štěstí, které ale Sparta měla v průběhu zápasu, když se jí podařilo vstřelit šťastné branky. Naše vůle jít za vítězstvím byla důležitá.

Ve finále jste skórovali podruhé v oslabení. Je to záměr hrát útočně i v početní nevýhodě?
Trenér po nás chce, abychom se nebáli zaútočit, když máme čas a držíme kotouč. Mě našel skvělou přihrávkou Tomáš Mojžíš, já jsem zkusil vystřelit a spadlo to tam.

Zdálo se, že by to mohl být i gól vítězný. Nevadí, že tomu tak nakonec nebylo?
Nevadí! Hlavní je, že jsme vyhráli. Hned při dalším střídání jsme dostali gól, takže to mě zas posadilo na zem. (směje se) Ale dopadlo to dobře.

Jsou finálové góly životní?
Samozřejmě! Jsem opravdu rád, že se mi podařilo dát tyhle dvě branky a že se týmu daří.

Jste kousek od titulu. Myslíš na něj, nebo se tu myšlenku snažíš vytěsnit z hlavy?
Myslím si, že se nám určitě pojede do Prahy za stavu 3:2 lépe. Pochopitelně je mnohem lepší být krok od titulu, něž kdybychom museli ty kroky udělat dva. Ale nijak na to nemyslíme. Nastoupíme tam se stejnou taktikou, budeme hrát naší hru a budeme doufat, že to tam zvládneme.

Jaké má vaše lajna pokyny? Asi to nebude jen o narážení protihráčů na mantinel...
Naše čtvrtá lajna má za úkol hlavně hrát jednoduše. Snažíme se ubírat soupeřům síly a co nejvíce je dohrávat. Nic nevymýšlíme, jsme čtvrtá lajna.

Jak jsi sledoval v závěru Hlinkovo trestné střílení? Byly nervy?
Obrovské! Ani jsem se na to nemohl dívat. Čekal jsem na reakci diváků, až začnou řvát. Pak, když Jánko chytil nájezd, už to byla neskutečná euforie.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | U16
HC Škoda Plzeň
Bílí Tygři Liberec