Rozhovory

Za týden to musíme dokončit, vyzývá Adam Musil

Liberec - Svůj první gól za Bílé Tygry si Adam Musil schoval na velmi důležitý okamžik. Branka mladého forvarda v Augsburgu pomohla Tygrům zachovat si naděje na postup do další fáze CHL. To je však Musilovi málo. „Za týden to musíme dokončit,“ burcuje liberecký útočník.

Ty ses na důležitém vítězství podílel prvním gólem za Liberec. Jaký je to pocit?
Jsem rád, že mi to tam spadlo. Marek Zachar mi dal pěknou nahrávku a já už to tam nějak doťukal. Samozřejmě je lepší, že se vyhrálo. Za týden to musíme dokončit.

Byl ten zápas pro tebe výjimečný, nebo ses zkrátka jen dobře vyspal?
Ani bych neřekl, že se mi nějak dařilo. Jen mi to tam spadlo. Jinak fanoušci byli famózní, byl to obrovský zážitek si tu zahrát.

Navíc jste vykřesali naději a postup je ve vašich rukou...
Jak říkám, je to důležité vítězství. Teď to máme ve svých rukou. Samozřejmě musíme vyhrát za tři body, ale když budeme hrát tak, jak umíme, máme velikou šanci.

V posledních dvou zápasech jste se zlepšili směrem dozadu. Určitě pozitivní věc...
Určitě! Byl to náš cíl se zlepšit v defenzivě a řekl bych, že se nám to daří víc a víc. Je to věc, kterou nemůžeme zanedbat. Když budeme mít dobrou obranu, tak budeme hrát víc s pukem. Pořád je to náš cíl ke zlepšení.

Adam Musil sprintuje vpřed

Ty sis zahrál i pár zápasů v Benátkách, kde jsi bodoval. Pomohlo ti to psychicky?
Jsem rád, že jsem si tam mohl zahrát. Mám tam velký icetime a to mi hodně pomáhá. Roste mi tam sebevědomí. Teď už to jen přenést sem do áčka a využít šanci od trenéra.

Když se vrátíme k nájezdům, rozhodlo štěstí, nebo šikovnost?
Věřil jsem ve "Šváru" a v naše kluky. Jsou šikovní a doufal jsem, že jim to tam spadne. Samozřejmě vždycky je tam hrozba, že to nějak uklouzne, ale já klukům věřil.

Co říkáš na fazónu Marka Schwarze?
Marek předvádí fantastické výkony. Bez něj bychom v Augsburgu nevyhráli. Doufám, že se mu bude dařit i nadále. Je to naše opora.

O víkendu vás čekají Pardubice. Těm se sice moc nedaří, ale právě takové zápasy bývají zrádné...
My se na to takhle nedíváme. Každý soupeř v naší lize může kohokoliv porazit. Musíme hrát naši hru a pokud to nepodceníme, přivezeme tři body. Ale musíme se soustředit na naši hru!

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner