Zachar po turbulentní sezoně: V Hradci jsem se probral, ale teď jsem rád zpátky

Date of publication Author Jan Čermák

Liberec - Marek Zachar má za sebou turbulentní sezonu. Po nepovedeném úvodu byl poslán výměnou za Radovana Pavlíka na hostování do Hradce Králové. Tam herně i bodově pookřál a po vypadnutí ve čtvrtfinále s Bílými Tygry nakoukl do reprezentačního kempu před startem mistrovství světa.

Jak s odstupem času hodnotíš hostování na východě Čech?
Všichni víme, že moje minulá sezona nezačala dobře. Nedělal jsem body, herní projev také nebyl dobrý. V Hradci jsem se trochu probral, hostování mi určitě pomohlo. Teď jsem rád, že jsem zpátky v Liberci.

Po čtvrtfinále jsi vypadal hodně přešle. Přál jsi i tak Tygrům úspěch?
Hnedka jak to skončilo, tak jsem zklamaný byl. Když se prohraje, je to těžký. Já jsem navíc hodně soutěživý a vyřazení mě mrzelo. Pak jsem ale klukům přál, sledoval jsem každý zápas a věřil jsem jim.

Co jsi říkal na jejich jízdu play-off?
S klukama jsem si psal, v kontaktu jsem byl i s Láďou Šmídem. Hráli výborně jako tým, moc se mi to líbilo. Naprosto zaslouženě došli tak daleko. Jen škoda těch zranění.

Po konci Hradce v play-off jsi dostal pozvánku na reprezentační kemp. Jak sis to užil?
Strávil jsem tam tři týdny. Bylo to zpestření, prodloužil jsem si tím sezonu a jsem za to moc rád. Byla to nová zkušenost, zahrál jsem si dva zápasy a užíval si to.

Co pak, byl čas na odpočinek?
Jo trochu jsem si odpočinul. Byl jsem u rodičů na baráku, kde jsem jim pomáhal. Přišel jsem i na jiné myšlenky, hokej jsem na chvíli hodil za hlavu. Tohle je taky potřeba mimo sezonu, aby člověk zase nabral chuť. Jsem odpočinutý fyzicky a také psychicky.

Teď jsi zpátky v týmu, který se trochu obměnil, ale tobě dobře známé jádro zůstává stejné. Jak se těšíš?
Na kluky jsem se moc těšil, znám je dlouho. Nemohl jsem se dočkat, až budeme zase sedět spolu v jedné kabině. Ten humor je tady přeci jen jiný než jinde a já věřím, že nám to bude klapat.

Liberec opustil tvůj oblíbený parťák Tomáš Hanousek. Bude ti smutno?
Určitě jo. (smích) Hany tady bude chybět a nejenom mně. Jeho kroky ale vedou jinam a já mu přeju jen to nejlepší do další kariéry.

Zachar v dresu Mountfieldu HK v šanci proti Petru Kváčovi

Slavná trojice aneb selská jízda