Začínáme se dostávat do herní pohody, ví Lukáš Krenželok

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Lukáš Krenželok nastoupil v první útočné trojce s parťáky Jelínkem a Lakatošem a spolupráce to byla velmi plodná. První dva jmenovaní zařídili Tygrům vedoucí gól, když Krenželok, který byl také oceněn cenou pro nejlepšího hráče utkání, pálil po přihrávce Jelínka zpoza branky do horního rohu Závorkovy klece. "Vrátili jsme se k loňskému stylu hry, to je cesta k úspěchu," usmívá se střelec vítězné branky.

Podařilo se vám vyhrát potřetí v řadě při skóre 10:0. Co na to říkáš?
Paráda, jsme za to rádi. Potřebovali jsme už udělat nějakou vítěznou sérii. A že to bylo pokaždé s čistým kontem je jen dobře. Doufám, že Janko branku zavře ještě na další zápasy.

Co říkáš na výkony brankářů?
Oba jsou skvělí a často nás podrží. Tři nuly v řadě svědčí o tom, že Janko má dobrou formu. Nám to hodně pomáhá, protože víme, že se na oba brankáře můžeme stoprocentně spolehnout. Přidává nám to na sebevědomí.

Můžeš popsat svojí branku v přesilovce?
Jsem rád, že nám to tam padlo. Teď na přesilovkách pracujeme a je vidět, že se zlepšují. Petr Jelínek mi to krásně přihrál mezi karlovarské hráče a já se pak už jen snažil trefit branku.

Výkon celého týmu jde nahoru. Čím to je?
Je to tím, že jsme začali hrát stylem jako vloni. Na nic nečekáme a snažíme se diktovat tempo hry. Ze začátku soutěže jsme nechávali hrát soupeře a to nám dělalo problémy.

Jaká je v týmu atmosféra? Přišlo po posledních vítězstvích určité uklidnění?
Určitě. Je to příjemné. Získali jsme důležité body a máme se od čeho odrazit. Přinese nám to větší klid na hokejky. Sice je ještě vidět, že to není taková ta pohodička jako vloni, ale pracujeme na tom a postupně se to zvedá. Začínají nám jít přesilovky, to je důležité.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu