Ohlasy k zápasu

Základní část sice může být dobrá, sezóna se ale rozhoduje v play-off, hlásí Dominik Hrachovina

Liberec - Po zápase s Třincem panovala v liberecké kabině smíšená nálada. Tygři sice převzali Prezidentský pohár, Ocelářům ale podlehli vysoko 0:4. „Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Musíme se však zlepšit, všichni jsme si toho vědomi a budeme na tom tvrdě pracovat," ujišťuje fanoušky brankář Dominik Hrachovina.

Převzali jste sice Prezidentský pohár, ale prohráli jste. Asi převažují smíšené pocity, že?
Je to tak. Já v emocích nechci říct nic špatného, bohužel jsme prohráli, převážně teď panují smíšené pocity.

Berete poslední tři prohnané zápasy jako zklamání?
Zklamání to není. Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Musíme se však zlepšit, abychom byli před play-off v dobrém rozpoložení. Všichni jsme si toho vědomi a budeme na tom tvrdě pracovat.

Jak se zatím za sezónou ohlížíš?
Vyhráli jsme základní část, což je samozřejmě pozitivní. Každý si toho poháru cení jinak, pro klub je to asi důležitější než pro nás hráče. Mě osobně zajímá hlavně titul z play-off. Myslím si, že všichni ostatní to mají stejně, takže bychom se podle toho taky měli chovat.

A jak dosavadní průběh sezóny hodnotíš z osobního hlediska?
Ještě není konec, takže nic hodnotit nechci. To nejdůležitější je před námi. Základní část sice může být dobrá, sezóna se ale rozhoduje v play-off.

Každý si Prezidentského poháru cení jinak. Jakou hodnotu má pro tebe osobně?
Rozhodně ho nechci podceňovat. Každý klub to má nějak nastavané, my jsme splnili náš cíl. Můžete ale jít z desátého místa a vyhrát titul, Prezidentský pohár pak nebude nikoho zajímat. Zajíci se počítají až po honu, lidi zajímají vítězové, za pár dní na tohle nebude nikdo vzpomínat, naopak ten titul z play-off si budou pamatovat dlouho.

Vítáš delší odpočinek před začátkem čtvrtfinále?
Má to dvě strany. My dobře potrénujeme a zregenerujeme, týmy, které budou mít kratší pauzu, zase budou víc rozehrané. Záleží na úhlu pohledu, každý to má trochu jinak. My ale každopádně využijeme delší pauzu k důkladné přípravě.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner