Zápas v Jičíně? Příjemné zpestření, pochvaloval si obránce juniorky Jiří Říha

Date of publication Author Lukáš Šonský

Jičín – Liberečtí junioři se k duelu čtyřicátého extraligového kola přesunuli do netradičního prostřední, v sobotu změřili síly s pražskou Slavií na jičínském zimním stadionu. Po delší době se v souboji mládežnické extraligy představil obránce Jiří Říha. Šikovný bruslař si v zápase připsal dvě asistence, porážce svých barev ovšem nezabránil.

Hlasatel před zápasem vyvolával jména hráčů, kteří za potlesku libereckých příznivců vyjížděli na ledovou plochu. Napříč stadionem pobíhali tygří maskoti, po gólové trefě Severočechů se hala na okamžik ponořila do tmy a nechala vyniknout světelné efekty. Přestože junioři Bílých Tygrů sehráli zápas se Slavií netradičně v Jičíně, rozhodně se mohli cítit jako doma.

Jiří Říha nasbíral bezesporu na ostře sledovaném šampionátu dvacetiletých potřebné zkušenosti.

Nově zrekonstruovaný „zimák" v severovýchodním městečku si sympatie všech přítomných získal rychle. "Moc se nám tu líbilo. Stadion mě zaujal už z autobusu, když jsme sem přijížděli," usmíval se liberecký obránce Jiří Říha. "Pro nás určitě příjemné zpestření, dobrá zkušenost a zážitek," pokračoval devatenáctiletý hokejista.

Zápas lákal diváky především svým doprovodným programem, na dlouho očekávaný duel nakonec zamířilo 350 fanoušků. Na juniorskou extraligu nadprůměrná návštěva však sledovala také kvalitní boj mezi mantinely, modrobílí se ovšem museli po porážce 4:6 pražskému sokovi sklonit. "Diváci? Super, táhli nás dopředu. Atmosféru jsme si mohli jenom pochvalovat," líčil Říha.

Bílí Tygři přitom zahájili souboj aktivněji, v první třetině byli lepším týmem. Posléze šli do dvoubrankového vedení, Slavia ale nesložila zbraně. "Myslím si, že jsme za stavu 2:0 polevili. Přestali jsme hrát, na soupeře jsme jenom koukali," mrzelo zkušeného beka. V následné brankové přetahované již Liberec rozjetého protivníka nezastavil a do kabin odcházel po šedesáti minutách v posmutnělé náladě. "Jinak to byl vyrovnaný zápas, hrálo se také hodně tvrdě. Ale bohužel, Slavia nás svými brankami vždy trošku zaskočila. Asi měla i štěstí," smutnil po prohře s pražským celkem, který se mohl opřít o zkušenosti Dmitrij Jaškina či střeleckou formu Georga Mavrojanidise.

Jiří Říha zažívá bezesporu nejvydařenější období své kariéry. Na přelomu roku oblékl národní dres na MS dvacetiletých v Kanadě, v šesti zápasech si připsal tři body. Kromě juniorky již naskočil také do mužské extraligy a pravidelně nastupuje na benátecké farmě. "Každá soutěž má něco do sebe. V Benátkách je to hodně o dodržování taktiky, juniorský hokej je dost fyzický," zamyslel se. "V extralize dospělých to už je pořádný zápřah, kde rozhoduje každá chyba," uzavřel.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR