Zavřel jsem oči a vypálil, okomentoval svůj premiérový zásah v extralize Petr Kica

Date of publication Author Lukáš Šonský

P r a h a - Bílí Tygři dokázali v pondělní dohrávce třiadvacátého kola uspět na ledě pražské Slavie a vrátili se zpět do čela tabulky. Severočechy poslal v zápase do vedení Petr Kica, jenž zaznamenal svoji první extraligovou branku v kariéře. Pětadvacetiletý forvard se podělil o své dojmy z utkání přímo v útrobách O2 areny.

Petře, gratuluji k vítězství. Jak bys zhodnotil dnešní utkání?
Tušili jsme, že to bude těžký zápas. Hrálo se trošku ve stylu play-off, nikdo nechtěl udělat chybu. Rozhodovaly maličkosti. Slavia hrála dobře, naštěstí jsme to urvali.

Dnes jsi vstřelil svoji první extraligovou branku v kariéře, jak bys celou situaci popsal?
Dostal jsem se k puku ve středním pásmu a viděl jsem, že mám před sebou hodně prostoru. Sice mi tam najížděl ještě spoluhráč, ale už jsem nic složitého nevymýšlel. Zavřel jsem oči a vypálil. Spadlo to tam, za což jsem samozřejmě rád.

Petr Kica oblékl v letošní sezóně liberecký dres již podevatenácté, prvního bodu se však dočkal až v rámci třiadvacátého kola.

Po čtyřiceti minutách jste šli do kabin s jednobrankovým náskokem, v úvodu třetí třetiny na vás však soupeř vlétl a dokázal vyrovnat. Nepodcenili jste trošku vstup do závěrečného dějství?
Myslím, že ne. Ale Slavia šla za vyrovnáním, nechtěla nechat nic na poslední chvíli. Bušila do nás a bylo hodně složité se ubránit.

Slavii se v poslední době nedaří, bylo to znát také na ledě?
Ze soupeře jsme měli naopak respekt. Věděli jsme, že vyhráli v Pardubicích a o body budou usilovat také doma. Bylo to náročné utkání, za vítězství jsme moc rádi.

Proti týmům z dolní poloviny tabulky se v poslední době trošku trápíte, body většinou vybojujete až v závěru utkání nebo v nastaveném čase. Čím si to vysvětluješ?
Liga je hrozně vyrovnaná. Tabulkově na tom sice jsme lépe, ale každý zápas je náročný. Nesmíme nic podcenit.

Vyhráli jste už pošesté za sebou, nicméně střelecky trošku tápete. K vítězství vám kolikrát stačí i dvě nebo tři branky.
Trošku ano, kdybychom dávali šest branek za zápas určitě by se hrálo jinak. Snad se zase střelecky chytneme.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR