Znovu ztratit další vyhrané utkání by už asi nebylo normální, myslí si Petr Vampola

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Petr Vampola se na vítězství nad Slavií podílel gólem, připravil však také několik dalších velkých šancí svým spoluhráčům a po utkání přebral cenu pro muže zápasu. V následném rozhovoru se pak podělil o dojmy z vydařené hry a situace v tabulce.

Petře, vstřelili jste tři góly v přesilovkách. Čím to, že se vám po delší době opět dařily?
Tak hlavně, nejdřív ještě splním jeden slib a pozdravím kamarády do Nového Města, snad to tam pořádně nachystají. A teď k otázce. Myslím, že jsme přesilové hry poslední dobou tvrdě trénovali. Proti Slavii jsme si šli za vítězstvím. Předvedli jsme dobrý výkon a věřím, že jsme si zasloužili vyhrát.

Petr Vampola pořádně zatápěl obraně Slavie

Proč to nakonec bylo takové drama? Zápas jste měli velmi dobře rozehraný.
Co vám budu povídat, už jsem na to také neměl nervy. Ale snad nás to do nového roku nakopne. Slavia hrála výborně, ale my jsme je vyšším nasazením přehráli. Pokud dokážeme podobně hrát šedesát minut, věřím, že to bude fungovat.

Zatrnulo vám hodně, když Slavia snížila na rozdíl jediné branky?
Ano, zatrnulo. Už šest zápasů jsme podobně ztratili, my body potřebujeme opravdu hodně. Kdybychom udrželi výsledek ve Varech, mohli jsme po tomto utkání být už na mnohem lepších příčkách v tabulce. Opravdu nevím, co k tomu pořádně říct, věřil jsem, že nemůžeme prohrát, a pak přišlo znovu drama. Znovu to ztratit by už snad nebylo normální. Jsem opravdu šťastný za tři body. Přišlo hodně lidí, my se snažíme získat si je na svou stranu. Děláme pro to maximum. A všechny nás to, když to řeknu fakt na rovinu, se**, že kazíme vyhrané zápasy. Doufám, že přijde zlepšení.

Vrátím se zpět k proměněným přesilovkám. Na čem jste před zápasem pracovali nejvíce?
Sedli jsme si v kabině, dali jsme si kafe a ukázali jsme si to podrobně na tabuli. Trénujeme je od začátku sezony a stále něco vymýšlíme, tak jsme to tentokrát už spíše pouze probrali u kávy.

Jak daleko je v současné situaci kýžené desáté místo?
Nevím, já se raději na tabulku tolik nedívám. Chceme hrát naplno každý zápas, získat co nejvíce bodů a nedívat se, jestli jsme jedenáctí, nebo třeba sedmí. Prostě musíme zvládnout následující utkání s co největším ziskem a dostat se do play-off, protože si myslím, že s tímto týmem můžeme něco dokázat.

Na závěr, jaká jsou přání do nového roku?
Asi samozřejmě celému mančaftu a i všem ostatním hlavně zdravíčko a štěstíčko. A po hokejové stránce? Abychom se dostali do desítky, tedy alespoň do předkola. Po základní části začíná zcela nová liga a můžeme tam předvést dobré výkony.

Petře, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do nového roku.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR