Zpátky k extralize, po pauze čeká Tygry Litvínov

Date of publication Author Martin Zíta

Na Bílé Tygry čeká zítra první extraligový duel po konci reprezentační přestávky. A na domácím ledě se postaví hráčům Litvínova. Malou premiérou bude duel také pro trenérský tandem Pešán Černý, jelikož to bude jejich první zápas v Tipsport extralize po oficiálním jmenování. Pro koho dopadne severočeské derby lépe můžete sledovat v neděli od 17:00.

HC Verva Litvínov

Litvínovu se v dosavadním průběhu základní části daří a drží na pozicích, které zaručují přímý postup do play off. Na to je sice ještě trochu brzy, ale základ je položen. Chemici jsou konkrétně na pátém místě s jednobodovým náskokem na Zlín a o jeden bod zároveň zaostávají za Třincem.

Viktor Hübl pokračuje ve skvělých výkonech
Verva podává velmi vyrovnané výkony, zatímco některým týmům vyhovuje více domácí, či venkovní prostředí, v tomto případě to je de facto jedno. Litvínov je totiž pátým nejlepším celkem ligy celkově, doma i na ledu soupeře.

Tým ze severu Čech se může opřít o několik velmi produktivních forwardů v čele s Viktorem Hüblem. Tomu se letos skutečně nebývale daří a obsadil třetí místo v extraligové produktivitě. Zdatně mu sekundují František Lukeš, nejlepší střelec týmu, nebo Juraj Majdan.

Žlutočerní už, na rozdíl od Liberce, po reprezentační pauze hráli a vedli si velmi dobře. Z šesti možných bodů vydolovali pět a více bodů než soupeř brali už čtyřikrát v řadě. Dokáží to i popáté?

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: žlutá a černá
Webové stránky: hokej-litvinov.cz
Stadion: ZS Ivana Hlinky (kapacita 7 000 diváků)

Hlavní trenér: Vladimír Jeřábek
Asistent trenéra: Petr Rosol
Trenér brankářů: Jan Hrabák
Vedoucí mužstva: Miroslav Rykl

Útočníci:
Viktor Hübl     30 (10+20)
František Lukeš 24 (13+11)
Juraj Majdan    14 (6+8)
Obránci:
Marek Posmyk    9 (3+6)
Matěj Stříteský 8 (2+6)
Karel Kubát     4 (1+3)
Brankáři:
Pavel Francouz (1116 minut) - 2,53 branky na zápas/úspěšnost 92,05%
Petr Franěk     (161 minut) - 4,10 branky na zápas/úspěšnost 89,00%

Posledních pět zápasů

17. kolo ELH: Litvínov vs. Zlín           1:4
18. kolo ELH: Vítkovice vs. Litvínov      3:5
19. kolo ELH: Litvínov vs. Karlovy Vary   5:2
20. kolo ELH: Brno vs. Litvínov           3:4pp
21. kolo ELH: Litvínov vs. Pardubice      6:3

Liberec čeká, jak již bylo zmiňováno, první extraligový duel po reprezentační pauze. Vstupují do něj po posledním zápase základní skupiny European Trophy, ke kterému se vydali do Bernu. A v hlavním městě Švýcarska zanechali velmi dobrý dojem, kádr bez největších hvězd a doplnění o nadějné mladíky, nakonec dovedl zápas až do prodloužení, kde padl. Ovšem onen bod za remízu v základní hrací době byl jakýmsi cílem, jelikož týmu zajistil třetí místo ve skupině.

Proti Zlínu se dařilo, naváží na to Tygři i doma?
Trenéry Pešána a Černého navíc čeká první extraligový zápas po jejich oficiálním jmenování, ve Zlíně ještě byli jako „záskok“. Už tam ale dokázali hráče nabudit a Tygři vybojovali veledůležité tři body. Největším úkolem pro duel s Litvínovem tak jistě bude navázat na výkony z těchto dvou zápasů.

Tygři tři body potřebují i z jiného důvodu. Jelikož Sparta svůj poslední zápas vyhrála, dostal se Liberec o bod na poslední příčku tabulky, odkud se bude chtít co nejdříve vyškrábat. O výstup z hlubin tabulky ale budou usilovat bez dvou Kanaďanů. Wayne Simmonds a Chris Stewart totiž v týdnu opustili tým a v Liberci už pokračovat nebudou.

První letošní vzájemný duel skončil lépe pro západněji položený Litvínov, který doma vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Historická bilance už ovšem vyznívá ve prospěch Liberce, který si více bodů připsal v jednadvaceti případech.

Útočníci:
Petr Nedvěd  20 (8+12)